Skocz do zawartości

Problem z odtwarzaniem wideo/dyskiem


Masanohashi

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Od jakiegoś czasu mam problem z laptopem (specyfikacja poniżej). Jestem maniakiem wszelkiej maści seriali i oglądam ich naprawdę dużo. Do niedawna nie było z tym żadnego problemu, jednak ostatnio pojawiły się kłopoty - w trakcie oglądania serial potrafi nagle się zapauzować i przewinąć do końca, nie pozwalając na powrót (w przypadku jego wymuszania, innymi słowy przewijania do tyłu, program do odtwarzania wideo się wyłącza), a i samo przewijanie do przodu w dowolnym momencie działa źle (przewijanie filmu o 3 sekundy wiąże się często z 20-30 sekundami czekania). 

 

Próbowałem już różnych rozwiązań - zazwyczaj odtwarzam filmy w Media Player Classic (ma fajna opcję pobierania napisów), ale po tym jak pojawiły się z nim problemy próbowałem wykorzystywać inne odtwarzacze: VLC, AllPlayera, etc., każdy z tym samym skutkiem. Próbowałem także np. instalacji poprzednich wersji K-Lite'a, jednak to nic nie dawało. Problem pojawiał się zarówno przed reinstalacją Windowsa 10 jak i po niej, więc wydaje mi się, że to nie jest kwestia software'owa.

 

Zacząłem grzebać i pomimo tego, że nie znalazłem identycznego problemu w sieci, to widziałem podobny i sugerowano tam sprawdzenie, czy da się przenieść na pendrive'a wideo i okazało się, że nie - pojawia się błąd "nie można odczytać z pliku lub dysku sieciowego". Kosmicznie długo trwa także przenoszenie pliku z serialem z dysku D na C, co prowadzi mnie do tego, że może być to problem z dyskiem twardym, jednak nie jestem od tej kwestii ekspertem i wolę się poradzić Was, szczególnie, że bez komputera byłoby mi bardzo ciężko funkcjonować, bo jest mi niesamowicie potrzebny do pracy. 

 

Mam laptopa Dell 3537-7106. Korzystam z Windowsa 10, a wszelkie inne kwestie powinny wyjaśniać dwa screeny z załącznika. Jestem gotowy dostarczyć wszystko to, co będzie potrzebne. Zależy mi na szybkim rozwiązaniu problemu. Czy dysk nadaje się do śmieci, czy też jeszcze można go ratować w jakiś sposób? :)

 

Pozdrawiam

post-658-0-23440000-1461970629_thumb.png

post-658-0-55560000-1461970633_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...