Skocz do zawartości

błąd explorer.exe oraz drwtsn32.exe + zawieszenie systemu


Mysza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dzisiaj w trakcie korzystania z programu Picasa 3 oraz przegrywania zdjęć z aparatu fotograficznego wystąpił błąd, odnotowany w dzienniku zdarzeń :

 

Aplikacja powodująca błąd explorer.exe, wersja 6.0.2900.5512, moduł powodujący błąd comctl32.dll, wersja 6.0.2900.6028, adres błędu 0x0004dbe4.

 

Aplikacja powodująca błąd drwtsn32.exe, wersja 5.1.2600.0, moduł powodujący błąd dbghelp.dll, wersja 5.1.2600.5512, adres błędu 0x0001295d.

 

po pojawieniu się komunikatu z błędem system całkowicie się zawiesił - konieczny był restart

 

bddrwtsn.jpg

 

 

Trafiłam na porady odnośnie wyłączenia przy takich błędach Doktora Watsona, ale jednocześnie ten manewr nie likwiduje źródła problemu i jak sądzę, taki błąd u różnych użytkowników mogą wywoływać różne aplikacje, więc może jest coś innego, co mogłabym sprawdzić/zastosować ?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Myślę, że wiesz juz do czego służy aplikacja drwatson, ale...

http://support.microsoft.com/kb/308538/pl

 

Możesz spróbować wyczaić czy błąd pojawia się zawsze przy podłączaniu aparatu gdy jest uruchomiona wcześniej bądź nie, Picasa 3. Być może przeglądasz obrazki z aparatu bezpośrednio przez program Picasa 3 i tutaj jest problem. Na pewno lepiej jest zgrać je napierw na dysk i odłączyć aparat. I jeden drobiazg, który u mnie wywoływał problemy... tryb podłączenia aparatu do kompa tj. USB albo PTB (Picture to Bridge lub jakoś tak podobnie - ponoć umożliwia wysłanie obrazków z aparatu na drukarkę). Jeśli masz USB to nie zmieniaj. PTB jest raczej ślamazarne, chociaż czasem umożliwia wykrycie aparatu gdy tryb USB się nie sprawdza.

Odnośnik do komentarza

@Belfegor

Poczytałam, spróbowałam zastosować, nie wyszło, bo przy tej aktualizacji jest komunikat, że "Instalator wykrył, że wersja dodatku Service Pack tego systemu jest nowsza niż aktualizacja i nie ma potrzeby instalowania tej aktualizacji"

 

@3oo

Mam tryb podłączenia do komputera USB,

konkretnie u mnie ten problem nie wystąpił, bo właśnie tak robię, że kopiuję zdjęcia na dysk i potem ewentualnie dalej coś "przerabiam",

sytuacja pojawiła się u córki, chyba wyświetlała zdjęcia po podłączeniu do portu USB, ale przed przekopiowaniem na dysk.

 

Czyli, w takiej sytuacji po prostu unikać wyświetlania zdjęć na kompie przed przerzuceniem na dysk ?

Nie ma jakiegoś pliku/poprawki, które można gdzieś umieścić by nie było niezgodności ?

hmmm... i dlaczego taka drobna niezgodność powoduje, że system jest unieruchomiony włącznie z "myszką" i na nic nie reaguje ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli jest jakaś poprawka, ja jej nie znam. Myślę, że może mieć to związek bardziej z prędkościami transferu jakie osiąga karta w aparacie. U mnie, np. różnica między zwykłą kartą Kingston a kartą z serii Elite Pro jest odczuwalna. Z innej strony, możesz popróbować uruchamiać zdjęcia z karty albo dwuklikiem, albo PPM > Otwórz z... różnymi programami, a przy tym prześledzić obciążenie procka i zużycie pamięci. Może uda Ci się ustalić czego unikać.

 

BTW

 

Nieco uprościć zrzut zdjęć z aparatu możesz w kilku krokach:

1. Zakładamy na dysku niesystemowym, np. D, katalog np. Aparat

2. Tworzymy skrót do niego, zmieniamy nazwę skrótu na inną np. Transfer z aparatu, i przenosimy go do lokalizacji:

Start > Uruchom...

(wpisz) %USERPROFILE%\SendTo

OK... I właśnie tam należy przenieść skrót.

3. Od tej chwili pozostaje po zaznaczeniu zdjęć do skopiowania wybrać PPM > Wyślij do... > Transfer z aparatu

To też będzie działać z innych lokalizacji. Innymi słowy, tym samym sposobem, możesz przerzucić (skopiować) dowolne pliki z dowolnej lokalizacji do w/w katalogu tj. D:\Aparat.

 

Bez motania po karcie aparatu możnaby to załatwić skryptem wykorzystując polecenie xcopy z odpowiednimi argumentami i przełącznikami. Tyle, że problem pewno będzie polegał na tym, że literka aparatu nie jest przypisana doń na stałe a zmienia się np. gdy jest podpięty dodatkowo pendrive. Co można obejść, ale nie będzie to już jedna linijka skryptu.

Odnośnik do komentarza

Nieco uprościć zrzut zdjęć z aparatu możesz w kilku krokach:

1. Zakładamy na dysku niesystemowym, np. D, katalog np. Aparat

2. Tworzymy skrót do niego, zmieniamy nazwę skrótu na inną np. Transfer z aparatu, i przenosimy go do lokalizacji:

Start > Uruchom...

(wpisz) %USERPROFILE%\SendTo

OK... I właśnie tam należy przenieść skrót.

3. Od tej chwili pozostaje po zaznaczeniu zdjęć do skopiowania wybrać PPM > Wyślij do... > Transfer z aparatu

To też będzie działać z innych lokalizacji. Innymi słowy, tym samym sposobem, możesz przerzucić (skopiować) dowolne pliki z dowolnej lokalizacji do w/w katalogu tj. D:\Aparat

 

@300

fajne"uproszczenie / przyspieszenie" - i w dodatku działa :lol: - i pewnie się powtarzam, ale znowu przy okazji drobnego zapytania dostaję od Ciebie gratis "mądrości" ułatwiające życie ;)

 

Dzięki,

chyba więcej pytań nie mam.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...