Skocz do zawartości

Pasek języka - po restarcie cofają się ustawienia


Rainey

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Zacznę od tego, że sytuacja dotyczy Windows 7. Mam dwa komputery: stacjonarny i laptop. Zainstalowałem system używając tej samej płyty. Nie robiłem żadnych aktualizacji, nie instalowałem żadnych programów (poza sterownikami ze strony producenta), a mimo tego tylko na jednym z komputerów pojawił się u mnie problem z paskiem języka.

 

Problem dotyczy tylko laptopa, na stacjonarnym komputerze wszystko jest w porządku.

 

Używam dwóch języków, jednak z angielskiego nie korzystam. To też w ustawieniach paska języka usunąłem ten język. Potrzebuję wiedzieć jaki język w danej chwili jest włączony, toteż na pasku zadań obok innych ikon w tray'u wyświetla mi się informacja jaki język jest w danej chwili ustawiony (screen poniżej). Ustawienia na jednym i drugim komputerze są identyczne (nie licząc opcji zasilania), nawet tapeta jest ta sama.

 

plru.jpg

 

Wszystko działa dopóki się nie wyloguję tudzież nie uruchomię laptopa ponownie. Wówczas język angielski wraca, ale tylko w tych opcjach w tray'u, zaś w okienku "Usługi tekstowe i języki" nie ma żadnych zmian (screen poniżej). Żeby go usunąć z opcji w tray'u, muszę go dodać i jeszcze raz usunąć w okienku "Usługi tekstowe i języki". Zostawić go tam nie mogę, bo przy ustawieniu zmiany języka za pomocą skrótu klawiaturowego będę musiał go zmieniać o jeden raz więcej i będę się non-stop mylić.

Dodam, że nawet wtedy gdy zostawię tylko jeden język, to "Angielski Stany Zjednoczone" również się pojawia po ponownym uruchomieniu.

 

eng.jpg

 

Laptop nie jest podłączony do internetu, ani przez najbliższy czas nie będzie, to też żadnych logów wykonanych za pomocą programów diagnostycznych dołączyć nie mogę, ani też nie dam rady nic na nim zainstalować. Być może jest jakiś wpis w rejestrze, który uniemożliwi jakiekolwiek zmiany w pasku języka (zarówno dokonane przez użytkownika jak i te "samowolnie wykonane przez system")?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...