Skocz do zawartości

explorer.exe błąd aplikacji (0xc000007b) - nie da się zalogować


zibi2000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

uruchamiam Win7, wprowadzam hasło użytkownika, po czym tło na czarno; wyświetla się okienko z komunikatem:

 

explorer.exe - Błąd aplikacji

Aplikacja nie została właściwie uruchomiona (0x000007b). Kliknij przycisk Ok, aby zakończyć aplikację

 

po za tym w prawym dolnym rogu widnieje:

Windows 7

Kompilacja 7601

Ta kopia systemu Windows nie jest oryginalna

 

wg mojej oceny jest oryginalna, jest to wersja OEM, którą zakupiłem w sklepie 5 lat temu;

 

 

przez ostatnie 4 lata system chodził bez reinstalacji

 

przeglądałem net i w/w forum; są podobne wątki, ale nic nie pomaga i w moim wypadku nic się nie da; tzn da się jeszcze wejść w regedit/ cmd/ albo co innego przy pomocy taskmgr;

w przypadku uruchomienia w trybie awaryjnym to samo;

 

próbowałem coś z cmd i komendą coś z fix f, nie pamiętam robiłem miesiąc temu, i nie pozwolił zrobić tego procesu

próbowałem naprawić z płyty oryginanej; bez efektu;

 

mogę robić różne skany tego dysku podłączając go do drugiego laptopa;

 

 

miło byłoby jak obeszłoby się bez reinstalacji;

 

EDIT:

udało mi się zrobić raporty FRST z poziomu taskmgr; GMER nie chciał się uruchomić; zrobiony na drugim laptopie

 

EDIT2

wg mnie tu chyba są dwa problemy:

1) oryginalność

2) explorer.exe

 

ad1) moze wynikać, że moglem zainstalować tą kopię na innym kompie w domu kiedyś, czego już nie pamiętam; ale obecnie zainstalowałem na innym kompie i chodzi bez problemu..

 

zanim wystąpił problem w temacie, przez wiele dni/tygodni system próbował zainstalować różne poprawki tzn dzień po dniu wyświetlało się "Zamknij!"; problem w tym, że było ok 1GB lub mniej wolnego miejsca na dysku; może nie "weszły" jakieś aktualizacje..

 

ad2) nie wiem co z tym, ale widać, że problem ogólnie znany..

 

 

może podejść najpierw do tego problemu od strony explorera, oryginalność później?

GMER.txt

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...