Skocz do zawartości

Windows 8.1 zapętlony reset brak trybu awaryjnego


neter

Rekomendowane odpowiedzi

Problem dotyczy Samsunga NP350E7C-S0APL po wgraniu prawdopodobnie złego sterownika podczas uruchamiania mignie niebieski obraz z komunikatem że jest jakiś problem i następuje reset laptopa i tak cały czas. Jako że Microsoft wspaniałomyślnie zdecydował że tryb awaryjny można wywołać tylko z sprawnego systemu lub przy problemach z rozruchem sam się powinien aktywować. Niestety w tym przypadku lipa nie załącza się automatycznie i tu pytanie czy możliwe jest jakieś rozwiązanie aby uruchomić tryb awaryjny? Mam możliwość podpięcia dysku jako zewnętrzny i przeglądania jego zawartości może w jakimś pliku można nadpisać jakąś komendę? Problem z recovery Samsunga też taki że przy reinstalacji czyści dysk C z danych a jest tam prawie 300Gb danych. Czy tylko pozostaje reinstalacja? :(

 

Poprzez instalatora win8 na pendrive mam dostęp do konsoli i edycji rejestru ale gdzie szukać rozwiązania uruchomienia trybu awaryjnego to już nie wiem.

 

 

Problem rozwiązany dla potomnych

jak już się ma dostęp do konsoli - wiersz polecenia wpisujemy

bcdedit /set {default} safeboot minimal ta w moim przypadku zadziałała przy kolejnym uruchomieniu windows był trybie awaryjnym, inne źródła podają jeszcze takie rozwiązania ale u minie nie zadziałało dopiero wpisywane w cmd.exe przy uruchomionym Windowsie zaskoczyło:

bcdedit /set {default} bootmenupolicy legacy włącza menu z F8

bcdedit /set {default} bootmenupolicy standard wyłącza menu z F8

moim skromnym zdaniem lepiej włączać jak tylko możliwe aby się potem nie użerać jak mi się zdarzyło.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...