Skocz do zawartości

Problem z rejestrem i użytkownikami z ograniczonymi uprawnieniami - Windows 7


Olgierd

Rekomendowane odpowiedzi

Bracia i Siostry pomóżcie, bo zgrzeszyłem!

Mam "jakiś tam sobie" program, który działa mi na uprawnieniach administracyjnych, a jak próbuję go uruchomić na koncie użytkownika z ograniczeniami to nie działa (Windows 7 64 bit).
Usiłuję dociec do jakich zasobów powinienem dać uprawnienia użytkownikowi z ograniczeniami, żeby program zadziałał.

Sądziłem, że problemem może być brak dostępu do zapisów w rejestrach. W ramach eksperymentu chciałem udostępnić dla założonego profilu testowego o nazwie TEST uprawnienia do rejestrów, ale postanowiłem pójść na skróty. Uruchomiłem regedit na moim głównym profilu administracyjnym i dla każdej z 5 klas HKEY dodałem pełne uprawnienia dla użytkownika TEST.
Po wylogowaniu i zalogowania na konto z ograniczeniami (TEST) okazało się, że zniknęły wszystkie ikony, wylatują komunikaty o tym, że różne programy nie chcą się uruchomić i kompletnie nic nie działa. Kaszana.

Zalogowałem się więc ponownie do panelu administracyjnego i uruchomiłem regedit, aby usunąć nadane wcześniej uprawnienia dla ograniczonego konta TEST. W dwóch kluczach ich nie znalazłem, w dwóch usunąłem, a w ostatnim HKEY_CURRENT_CONFIG były to jedyne uprawnienia, jakie tam się znajdowały. Usunąłem.

Stan obecny: działają wszystkie stare i nowe profile o uprawnieniach administratora, nie działają żadne profile z ograniczonymi uprawnieniami (użytkownik standardowy).
Nie pomaga zakładanie nowych profili.

Wiem, sam sobie narobiłem bigosu.
Pomożecie?

 

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...