Skocz do zawartości

Błąd z Windows Boot Manager


Rekomendowane odpowiedzi

Laptop: HP ProBook 650 G1

System: Windows 7 Pro

 

Witam,

 

Po włączeniu system się nie ładuje, tylko wyskakuje błąd:

File: \Boot\BCD

Status: 0xc0000098

6280de635372bb19med.jpg

 

Oczywiście próbowałem już wszelkich sposobów napraw znalezionych w googlach, 

jak np. włożenie płyty instalacyjnej z windowsem, wybranie opcji napraw, wybranie narzędzi odzyskiwania (i tu próbowałem: 

- narzędzie do naprawy systemu podczas uruchamiania; nie naprawia błędu

- wiersz polecenia (tu korzystałem z tej strony http://support.microsoft.com/pl-pl/kb/927391);

Próbowałem:

1. Bootrec /RebuildBcd - konsola zróciła mi "Pomyślnie przeskanowano instalacje systemu Windows. Całkowita liczba zidentyfikowanych instalacji systemu Windows: 0"

 

Próbowałem:

2. Bcdedit /export C:\BCD_Backup

ren c:\boot\bcd bcd.old

Bootrec /rebuildbcd  - konsola zróciła mi "Pomyślnie przeskanowano instalacje systemu Windows. Całkowita liczba zidentyfikowanych instalacji systemu Windows: 0"

3. cd /d Partycja:\Windows\System32 - gdzie zamiast partycja wpisałem "C", bo windowsa mam zainstalowanego standardowo na C... - konsola zwróciła "System nie może odnaleźć określonej ścieżki"

 

Znalazłem dużo info w google, ale wszystkie rozwiązywano, kiedy w oknie opcji odzyskiwania systemu był do wyboru system 

b4c34634ad80a5e1med.jpg ... 

a u mnie jak widzicie nie mam nic do wyboru i jak wybiore załaduj sterowniki, to nie mam pojęcia co ma wybrać, po kliknięciu w tą opcję mam takie okno 

5dcd463e4cfe3313med.jpg

 

Mam ważne pliki do odzyskania na dysku, nie mogę tak hop siup polecieć z formatem.. Ktoś miał podobny problem i mógłby pomóc?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Po pierwsze jaki był komunikat narzędzia do naprawy systemu podczas startu? 

Druga rzecz, że skoro bootrec /rebuildbcd zwrocilo blad: ""Pomyślnie przeskanowano instalacje systemu Windows. Całkowita liczba zidentyfikowanych instalacji systemu Windows: 0"  - to trzeba sprawdzić czy są pliki systemowe na swoim miejscu. W tym celu zrób skan w FRST. Tutaj w kontekscie Frst - https://www.fixitpc.pl/topic/4414-diagnostyka-infekcji-na-niestartuj%C4%85cych-windows/

Odnośnik do komentarza

Wpisz w cmd:

chkdsk d:  

na razie bez żadnego przełącznika, chociaż możesz wpisać i z flagą /r 

To wygląda na problem z partycją, a ten, byc moze - jest spowodowany problemem z dyskiem. W bardzo rzadkich przypadkach chkdsk przy uszkodzonym dysku może narobić dużych szkód. Zanim więc użyjesz przełącznika /r lepiej sprawdzić stan dysku... niemniej możesz zaryzykować. 

Odnośnik do komentarza

Masz uszkodzoną partycję ;-). 

 

Jeśli to system 64 bitowy to nie podziałamy na tym, będzie potrzebowali czegoś bardziej archaicznego. DMDE w wersji x64 bitowej jest płatne, witaminizowanych wersji i tak nie ma co szukac, bo i tak musimy najpierw sprawdzić smart dysku. Nie znam narzedzia, ktore umozliwi to w 64 bitowym winRE. 

Dlatego proponuje pobrać Ci archaiczny, stary Hiren's Boot http://www.hirensbootcd.org/download/  z tej stronki, info jak wgrac go na pena tutaj: http://www.hiren.info/pages/bootcd-on-usb-disk 

Jest domyślnie tam Victoria 4.46, uruchom ją, wybierz dysk, a potem smart. Zrob screena albo zgraj do loga i zamieść tutaj. 

 

Przygotuj też dmde, ale najpierw smart. 

Odnośnik do komentarza

Masz uszkodzoną partycję ;-). 

 

Jeśli to system 64 bitowy to nie podziałamy na tym, będzie potrzebowali czegoś bardziej archaicznego. DMDE w wersji x64 bitowej jest płatne, witaminizowanych wersji i tak nie ma co szukac, bo i tak musimy najpierw sprawdzić smart dysku. Nie znam narzedzia, ktore umozliwi to w 64 bitowym winRE. 

Dlatego proponuje pobrać Ci archaiczny, stary Hiren's Boot http://www.hirensbootcd.org/download/  z tej stronki, info jak wgrac go na pena tutaj: http://www.hiren.info/pages/bootcd-on-usb-disk 

Jest domyślnie tam Victoria 4.46, uruchom ją, wybierz dysk, a potem smart. Zrob screena albo zgraj do loga i zamieść tutaj. 

 

Przygotuj też dmde, ale najpierw smart. 

Zrobiłem ten pendriva. Odpaliłem go. Mógłbyś mi powiedzieć gdzie jest ta Victoria, żeby ją uruchomić? Pierwszy raz takie coś robię...

Załączam zdjęcia jak wygląda ekran po odpaleniu laptopa z pendrivem

 

514e5f57823ccba4med.jpg
 
7e62281e543ea6e0med.jpg
 
0863ee2bd13dbd26med.jpg
Odnośnik do komentarza

Odpal najpierw to co nazywa się Windows Mini Xp. Następnie w programach będziesz miał Victorię. 

Dzięki, znalazłem Victorię. W poprzednich postach mi pisałeś, żebym wybrał dysk i zrobił smart.. Tylko pytanie, jak ja mogę wybrać dysk w tej Victorii?

Tak wygląda program po odpaleniu

0aad81010b116badmed.jpg

W tym ekranie głównym widzę tylko podłączony pendrive

Odnośnik do komentarza

Wybierasz SMART jako zakładkę. Smartu się nie robi, go się tylko odczytuje ;-). Po wybraniu zakładki wybierz tylko "get smart" czy jakoś tak... intuicyjna sprawa. 

Ok, wybrałem zakładkę SMART, następnie wybrałem Get SMART i nic się nie robi tylko program na dole wyświetla komunikat: "Get S.M.A.R.T. command,,, Error reading S.M.A.R.T!"

Odnośnik do komentarza

Jest źle. 

 

Będziemy musieli pomyśleć nad zdalną pomocą. 

Powiedz mi czy jak klikniesz na ikonkę internetu to czy uda się połączyć z siecią czy nie. Czy dysponujesz "internetem na kablu" ? :) Twój lapek to nowoczesna zabawka, ale istnieje cień szansa, że znajda sie na tym starociu sterowniki do sieciowki...

 

Jeśli nie, przeniesiemy się na inną platformę, ale będziesz musiał uzbroić się w cierpliwość. 

 

ALE NAJPIERW:

Daj mi screena takiego zebym widzial sektory tej partycji, rozsuń ostatnie okno tak zeby nie ucinało liczb.

Wybierz PEŁNE SKANOWANIE.

Odnośnik do komentarza

Nie łączy się z siecią. Po kliknięciu ikony internet w przeglądarce jest komunikat; Could not locate remote server.

Mam patch cordy, także mogę się podpiąć do routera kabelkiem.

 

Dzisiaj w nocy wyjeżdźam do pracy i wrócę późnym wieczorem w sobotę. Jeśli Ci pasuje, to możemy dalej kombinować w sobotę w nocy, ewentualnie cała niedziela jest wolna jakbyś czasem dysponował.

 

Powiedz mi tylko co masz na myśli pisząc "jest źle"?:/

Odnośnik do komentarza

ALE NAJPIERW:

Daj mi screena takiego zebym widzial sektory tej partycji, rozsuń ostatnie okno tak zeby nie ucinało liczb.

Wybierz PEŁNE SKANOWANIE.

 
- Tu jest screen z rozsuniętym oknem, o który prosiłeś.
 

 

Zrob ostatnie zalecenie, ktore jest najwazniejsze. 

I pokaż mi screena gdy rowiniesz TYLKO 1 ( NTFS - Głowne wyniki) i 3 (Ntfs - Reszta wyniki) Po zakonczeniu skanowania zapisz wynik. 

 

- Screen po zakończeniu skanowania:

e879002e5e2a916emed.jpg

 

 

 

31b5d2651ebedb91med.jpg

 

0e30f3060928d047med.jpg

 

- Log po skanowaniu: 

https://onedrive.live.com/redir?resid=45DE5A4B2B0111AD!119&authkey=!AM479hHdC7VxVIY&ithint=file%2clog

Odnośnik do komentarza

Mi to wygląda na zaszyfrowaną partycję. Nie potrafię tego inaczej wyjaśnić. Same śmieci są. Szczerzę mówiąc odzyskiwanie danych to moj konik, ale moje doswiadczenie z programami do szyfrowania jest niewielkie. Mogę się rozejrzeć w necie, poczytać, ale raz, że to nie jest kwestia kilku godzin, a dni/tygodni. Dwa, że nie wróżę tu sukcesu. 


W sumie od razu mogliśmy w DMDE ustawić szukanie tylko w obszarze tej jednej partycji - nie mieszałyby się z odzyskanymi plikami z tych sprawnych partycji. 


Możesz tez wysłać dysk do laboratorim, z reguły diagnoza jest zawsze darmowa. Jeżeli oni zrobiliby listę Twoich plikow to oznaczaloby, ze odzyskac się da... zawsze to mega motywacja, bo nie ukrywam, że nie jestem optymistą. 


To w zasadzie wszystko co mogę napisać. 


 


Jeszcze jedno pytanie - czy pamiętasz może jakiś zwykły plik tekstowy - do ktorego coś zapisałeś? Jakiś numer telefonu, charakterystyczny wyraz.. cokolwiek? Chodzi o to, że tekst w pliku txt jest zapisywany zawsze dosłownie. Więc łatwo go odszukać. Jeśli go nie będzie to wiadomo, że to wyrok. Pomyśl dobrze. 


Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...