Skocz do zawartości

windows update niepowodzenie, skype się zawiesza, gmer przez dobę nie mógł zeskanować jednej partycji


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym założyć nowy temat, pomimo tego, że jeden już mam, ale zauważyłem nowe problemy. 

Link do poprzedniego tematu: https://www.fixitpc.pl/topic/29075-powolna-praca-systemu-od-wymiany-p%C5%82yty-g%C5%82%C3%B3wnej/

 

Szczerze powiedziawszy sytuacja jest aktualna z poprzedniego tematu, ale doszły nowe problemy, których wcześniej nie zauważyłem. Mianowicie ostatnio chciałem z ciekawości zobaczyć, czy może nie ma jakichś aktualizacji dla systemu. Okazało się, że są i to w ilości dotąd przeze mnie rzadko spotykanej, gdyż przy swoim komputerze wszystko robię na bieżąco i jak się coś aktualizuje, to dwie-trzy aktualizacje i gotowe. Natomiast na komputerze rodziców sytuacja ma się tak, że aktualizacje nie były chyba pobierane od 2014 roku i windows update wyszukał 164 nowe aktualizacje. Problem w tym, przy wyłączaniu komputera i próbie instalacji tych aktualizacji pojawia się informacja o niepowodzeniu. Wcześniej, jeszcze zanim w ogóle mogłem kliknąć "zainstaluj aktualizacje", to windows update wyrzucał mi błąd, że nie można nawet ich pobrać. 

 

Zauważyłem również, że defragmentator systemowy przy próbie defragmentacji dysków zatrzymuje się przy 21% przy jednej partycji. Puran Defrag chyba zdefragmentował i zeskanował dysk pod kątem błędów, ale nie wiem gdzie jest zapisany wynik. Używałem również komendy w wierszu polecenia sfc /scannow, nie wykazało to żadnych błędów. Wykonałem też benchmark HD Tune zgodnie z zaleceniami ze strony i wydaje mi się, że były ogromne spadki na wykresie, na samym początku, takie aż do samego dołu okna z wynikiem na czarnym tle. Error Scan nie pokazał błędów. Jeśli trzeba, zrobię benchmark ponownie, bo niestety nie zapisałem ostatniego wyniku w żaden sposób. 

 

Skype zaczął się zawieszać, że podczas rozmowy wideo pojawia się jakiś błąd nieznany dla pomocy Windows. Przeinstalowanie skype nic nie dało. 

 

Skanowałem komputer AdwCleaner oraz Malwarebytes i żadne zagrożenia nie zostały wykryte. Dziwne, bo AdwCleaner nie wyświetlił mi kompletnie nic, a zwykle jak nim coś gdzieś skanuje to jest dużo śmieci. Kaspersky też niewiele pokazuje, a jeśli już, to od razu blokuje. 

 

Załączam raport systemu, logi z FRST, oraz logi z /Windows/Logs

 

Log z gmera dołączę jutro, bo w tej chwili już jest późno, a gdy go uruchamiam, to komputer zachowuje się tak jakby zużywał wszystkie zasoby podczas skanowania i nawet myszka po ekranie przeskakuje z prędkością kilku klatek na sekundę. 

 

raport systemu: http://sendfile.es/pokaz/734312---itju.html

logs: http://sendfile.es/pokaz/734311---3qgg.html

 

 

Proszę o pomoc! 

 

 

 

EDIT:

Gmer skanuje przerażająco długo. To nie pierwszy raz kiedy skanuję ten komputer gmerem i nigdy się tak nie działo. Kiedyś było tak, że jak przerwałem skanowanie i zrestartowałem komputer, to zeskanował się szybko, natomiast teraz nic to nie daje. Od 12 do 16 nawet jednej partycji nie zeskanował..

 

 

EDIT: 

Włączyłem gmer wczoraj o 12 i do dzisiaj rana nie ukończył skanowania jednej partycji. Mam dwie partycje podzielone na ok 250gb.

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Sfc scannow już robiłem przed zakładaniem tematu i nie pojawiły się żadne błędy w wierszu polecenia. Chyba, że zapisuje się to w jakimś pliku tekstowym przy okazji.

 

Wczoraj pojawiła się ikonka aktualizacji do Windows 10. O dziwo udało się to zrobić, także w tym momencie na komputerze jest system windows 10. Pomyślałem więc, że może się uda zeskanować partycje Gmerem. Program długo się uruchamiał, najpierw pojawiło się to okienko, gdzie trzeba wyrazić (lub nie) zgodę na uruchomienie nieznanego programu. Potem minęło ze 20-30 sekund i dopiero włączyło się okno gmera. Ustawiłem wszystko tak jak trzeba, przy okazji odłączyłem komputer od sieci oraz wstrzymałem Kasperskiego i uruchomiłem skanowanie. Niestety po kilku minutach komputer całkowicie się zawiesił. Nie działa myszka ani klawiatura. 

 

System uruchamia się powoli moim zdaniem. Okno logowania z napisem zapraszamy widnieje tak z pół minuty zanim pojawi się pulpit, a potem zanim można coś zacząć robić, to mija kolejne 30 sekund. Na starcie uruchamia się chyba tylko Kaspersky. 

 

 

EDIT: 

Zaraz, źle napisałem. Przy uruchamianiu najpierw na ekranie pojawia się znaczek Windowsa 10, te cztery białe kwadraciki i pod spodem te kropki krążące w kółko. To trwa tak z minutę, jak teraz patrzyłem. Potem dopiero nazwa użytkownika, napis "zapraszamy" i te krążące kropki, to jest tak też około minuty na ekranie, potem dopiero pulpit i wczytywanie się nie wiadomo czego przez kolejne 30 sekund.

Odnośnik do komentarza

Gmer jest kapryśny. 

Co do windowsa 10, można powiedzieć, że masz teraz zupełnie nowy system...załóż nowe konto użytkownika i zerknij czy coś się zmieni. Możesz też sprawdzić smart dysku. 

GsmartControl 

http://sourceforge.n...32.zip/download

Po wyborze dysku zamieść screena z trzech zakładek, które zaznaczyłem na screenie. Zamiennie View Output zapisać log i przesłać do mnie. 

  post-9323-0-23680000-1458485850_thumb.pn

 

I w dalszej mierze orientacyjny transfer w Victorii 4.47 lub HdTune. W zasadzie to nie widzę tutaj problemów z systemem....

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...