Skocz do zawartości

Nowy Ultrabook - nagłe spowolnienie, problemy z Update i SSD


Posss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Od ok. dwóch tygodni użytkuję nowego Dell-a XPS 9343, werjs z i5-5200,4GB RAM,128 SSD. Laptop spisywał się świetnie, uruchamianie błyskawiczne ok. 5s mimo instalowania kolejnych aplikacji, szybkie zamykania, ogl bezproblemowa praca. Wszystko zmieniło się wczoraj.Już od dwóch dni chciałem zainstalować dobrą wersję Virtual Boxa, niestety wszystkie łapały jakieś błędy.Pierwszy raz udało mi się zainstalować Ubuntu, ale nie odpalił później. Kolejne razy skutkowały zacinaniem podczas odpalania maszyny wirtualnej na "0%".Wczoraj spróbowałem zainstalować jeszcze jakąś starszą wersję VB(teraz jakas 4.x wcześniej były 5.x)niestety również nie działała tak samo jak inne(ten sam błąd).Odinstalowałem ją i zauważyłem po restarcie,że już system włącza się dwa razy dłużej.Później nie działał nawet YT, sprawdziłem zużycie CPU i zaczęło ono bardzo skakać i łapć wysokie wartości. Również RAM bywał mocniej obciążony, a dysk SSD miejscami niby nic nie robiąc miał 100% aktywności. Przywróciłem więc system na początku przy użyciu punktu przywracania(średnio pomogło), a później przywróciłem go do stanu fabrycznego przy użyciu aplikacji "Dell Backup and Recovery",zaktualizowałem także bios (stosowny dla mojego Service Tagu). Teraz komputer działa w miarę normalnie,ale nadal dużo dłużej się włącza i wyłącza, nie działa również usługa Microsoft Update - jak chce zainstalować aktualizacje to ciągle je wyszukuje i jest 0%.Próbowałem rozwiązać problem przy użyciu jakiś internetowych poradników, ale nie mogę nawet zatrzymać usługi "Microsoft Update"(pokazuje błąd). Podejrzewam,że po pierwsze te instalacje Virtual Boxa coś namieszały w systemie - kilka razy musiałem zamknąć zacięty Virtual Box, a wszystkie problemy zaczęły się po instalacji ,a raczej dezinstalacji ostatniej użytej wersji VB .Usługa Microsoft Update szwankuje przez to przywracanie systemu.Aktualnie mam zainstalowany Windows 8.1(do tej wersji przywróciło mi fabryczne recovery), wcześniej też miałem 8.1 tylko z wieloma aktualizacjami.
W załączniku logi. Bardzo proszę o pomoc, za wszystkie rady z góry serdecznie dziękuję :)
Pozdrawiam

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...