Skocz do zawartości

Długie ładowanie pulpitu po nieudanej instalacji nero


Jetson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mój problem jest dosyć błahy, aczkolwiek denerwujący. Zaczęło się od tego, że z oryginalnej płyty instalowałem stary Nero w pakiecie z jakimś programem InCD. W połowie instalacji instalator zawiesił cały komputer, przez co musiałem go zresetować. Po wejściu na moje konto i zniknięciu niebieskiego okna z napisem "zapraszamy" zamiast tapety, paska zadań i ikon, pojawił się wyłącznie kursor na tle czarnego ekranu. Dopiero po 20 sekundach wszystko się pojawiło i komputer działał normalnie, a po chwili pokazał się komunikat o błędzie "program Nero przestał działać". Po jego rozwinięciu mamy szczegóły dotyczące błędu:
 

 

Podpis problemu:
  Nazwa zdarzenia problemu:    BEX
  Nazwa aplikacji:    NMBgMonitor.exe
  Wersja aplikacji:    1.5.13.0
  Sygnatura czasowa aplikacji:    458d61ce
  Nazwa modułu z błędem:    StackHash_e98d
  Wersja modułu z błędem:    0.0.0.0
  Sygnatura czasowa modułu z błędem:    00000000
  Przesunięcie wyjątku:    00000000
  Kod wyjątku:    c0000005
  Dane wyjątku:    00000008
  Wersja systemu operacyjnego:    6.1.7601.2.1.0.256.1
  Identyfikator ustawień regionalnych:    1045
  Dodatkowe informacje 1:    e98d
  Dodatkowe informacje 2:    e98dfca8bcf81bc1740adb135579ad53
  Dodatkowe informacje 3:    6eab
  Dodatkowe informacje 4:    6eabdd9e0dc94904be3b39a1c0583635


Jak widać, problem powoduje proces programu nero, prawdopodobnie kontroler chce się normalnie odpalić przy starcie, ale nie może przez niekompletną instalację. Teraz co próbowałem z tym zrobić? Przede wszystkim usunąłem z dysku C szczątki programu nero, łącznie z plikiem NMBMonitor.exe (ręcznie, bo w panelu sterowania Nero nie ma) i tak samo wszelkie zapisy z rejestru z HKEY_LOCAL_MACHINe -> sofware -> Wow6432Node. Jedyne co mi to dało to to, że przy starcie nie pojawia się raport o błędzie programu Nero, ale problem występuje nadal. Możliwe, że coś pominąłem i dalej na komputerze siedzą jakieś odpady, które powodują ten błąd.

Tutaj moja wiedza się kończy, więc proszę o pomoc,

Pozdrawiam.
 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Powinieneś mieć ccleaner. Sprawdź w menu narzędzie autostart, czy nie ma czegoś od nero w zakładce windows i w zaplanowane zadania i menu kontekstowym. Jeśli będzie, to należy wyłączyć, a następnie z PPM wybierasz otwórz folder zawierający. Tam znajdziesz pozostałości, które właśnie są aktywne. Gdyby pozostałości nie chciały się usunąć, to będzie znaczyło, że musisz zamknąć w procesach aktywne komponenty nero. Potem będziesz mógł usuwać to po nero, co molestuje po włączeniu systemu.

Czy wpierw w opcjach folderów odznaczyłeś ukrywanie chronionych a zaznaczyłeś pokazywanie ukrytych plików i folderów, a dopiero potem wyszukiwałeś pozostałości po nero i NMBMonitor?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...