Skocz do zawartości

MSI K8MM-V - USB 2.0 działa z prędkością 1.1


jaymz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem jak w temacie, USB z tyłu płyty działa normalnie czyli 2.0 (High-Speed), natomiast piny na płycie do których mam podłączone 2 śledzie (4 gniazda USB) wszystkie działają jako 1.1 (Full-Speed)

Instalowałem sterowniki ze strony producenta, ale to nie pomogło.

Płyta: MSI K8MM-V
System: Win XP

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
  • 3 tygodnie później...

W data sheet nie znalazłem AK674, owszem jest AK674-R i on pracuje w trybie 2.0. Natomiast są AK670-1 AK670-2 itd i one faktycznie mają 1.1 

http://www.alldatasheet.com/view_datasheet.jsp?Searchword=AK674-&sField=2

Dodam, że już po Twoim pierwszym poście szukałem w sklepach śledzia pracujacego w trybie 1.1 i nie znalazlem w polskich sklepach takiego :P, no, ale szukalem po słowach kluczowych sledź usb 1.1 :)

Odnośnik do komentarza

Tak się zastanawiam, przecież śledź podobnie jak przewody USB to elementy pasywne. W specyfikacji nie ma różnicy dla standardu USB 1.1 i 2.0 - gniazda są identyczne, przewody to ekranowana skrętka. Jedynie dla Slow Speed (1,5 Mb/s) dopuszcza się użycie nieekranowanych i prostych. Jednak wtedy nie byłby spełniony standard 1.1.

Tryb (prędkość) transmisji negocjuje kontroler hosta USB z podłączonym urządzeniem, a przewody nie mają tu chyba nic do rzeczy.

Oczywiście powyższe rozważania nie dotyczą USB 3.x, bo tu występują dodatkowe linie sygnałowe.

Odnośnik do komentarza

A tak przy okazji, czy spotkałeś się kiedyś z przewodem USB standardu 1.1?

Nie, nie spotkałem się z przewodem USB standardu 1.1 ale, skoro producent użył kabla z napisem "usb 2.0 cable" to chyba do czegoś zobowiązuje - a jeżeli nie przewód to gniazdo? :confused:  nic więcej nie zostaje  ;) 

 

Po prostu dziwny przypadek, albo faktycznie kiepska jakość wykonania.

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...