Skocz do zawartości

Słaba wydajność komputera.


FIFI

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie można tego kroku pominąć ?

Tak jak pisałem, nie mam instalki Windowsa i musiałbym pobierać. 

 

Wczoraj powyłączałem kilka usług (takich których nie używam na 100%. Resztę zostawiłem bo nie wiem za co odpowiadają ) i start systemu przyśpieszył. Wczoraj zmierzyłem czas i od kliknięcia przycisku power do pokazania pulpitu minęło około 50sec.

 

Myślę, że jakby wyłączyć więcej usług to przyśpieszyło by jeszcze bardziej.

 

Czy jest gdzieś jakaś lista usług, które spokojnie mogę powyłączać ?

Odnośnik do komentarza

Możesz też zacząć wyłączać usługi których nie potrzebujesz używać. Co za tym idzie multum pkt przywracania i dużo pracy. Ale opcja taka istnieje.

 

 

 
Myślę, że jakby wyłączyć więcej usług to przyśpieszyło by jeszcze bardziej.
Każdy to wie ale jak wyłączyć problematyczną usługę skoro nie wiadomo która sprawia problem. Wyłącz ipv6 jeżeli nie potrzebujesz (nie używasz) To na pewno przyśpieszy start up systemu o jakieś 10-20%
Nadal zostaje problem tego że jest to nielegalny system i nie możemy ci za bardzo pomagać.... Jeżeli miała bm coś zasugerować to ściągnij z neta obraz płyty swojego systemu, każ mu naprawić pliki lub zastąpić uszkodzone nowymi z płyty i wykonać skan xbootmgr. Wtedy będę mogła ci pomóc i znajdziemy problem twojego powolnego startu. Pozdrawiam Magda
 
Edit : co do twojej szybszej pracy zaczął poprawnie działać prefetch co skutkuje szybszym startem 
Edytowane przez zombi1555
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...