Skocz do zawartości

Błąd systemu Windows 7: Nie znaleziono porządkowej 854 w bibliotece dołączanej dynamicznie iertutil.dll


Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

Mam problem z systemem ;/

Otóż od kilku dni mam problem z plikami .dll na systemie Wndows 7. Jedną rzecz chyba naprawiłem bo przestało wyskakiwać powiadomienie o błędzie "0x800423F3" co miało związek z VSS też z dopiskiem .dll przy starcie systemu, lecz w jego miejsce wyskakuje okno z treścią: 

"sidebar.exe - Nie znaleziono porządkowej:

Nie znaleziono porządkowej 854 w bibliotece dołączanej dynamicznie iertutil.dll". 

Dodatkowo komputer ma problemy z uruchomieniem się, działa wolnej, czasem się przycina, znika tapeta, znikły gadżety pulpitu a przed chwilą był problem z kontami i wygląd okien zmienił się na podstawowy a nie aero i nie dało się dać innego. Niedostępne są pewne funkcje i nie da się przywrócić systemu do punktu w czasie. Możecie pomóc? 

Narzędzia systemowe niewiele tu zdziałały i sam już tutaj nie wiem co robić ;/

Z tego co patrzyłem na internecie to pliki z dopiskiem .dll mają związek z IE, którego mam, nigdy nie używam, wersja bodajże 11.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Dodatkowo gdy chce sprawdzić dostępne aktualizację w Windows Update wyszukiwanie się nie powodzi i otrzymuję komunikat: "Wystąpił błąd podczas wyszukiwania nowych aktualizacji dla komputera. Liczba znalezionych błędów: Kod 8024000E". I jeszcze zapomniałem dodać, że większość plików,  których lokalizacja/skróty znajdowała się na pulpicie  nie posiadają żadnego wyglądu, tzn. że mają podpis, da się je otworzyć ale nie posiadają ikony.

Odnośnik do komentarza

Może na początek uruchom wiersz poleceń jako administrator i wpisz:

sfc /scannow

 

Proponowałbym też założyć wątek w dziale doraźnej pomocy i wstawić tam wymagane logi.

1.Wpisując tą komendę otrzymuje komunikat : Aby móc używać narzędzia sfc, musisz być administratorem z uruchomioną sesją konsoli, będąc administratorem

2.Jak uzyskać spis logów 

Odnośnik do komentarza

Napisałem, że musisz uruchomić wiersz poleceń jako administrator.

Kliakasz przycisk START -> w pole wyszukiwania wpisujesz smd -> na liście programów pojaiw się cmd -> klikasz na niego prawym myszy i opcja Uruchom jako administrator i teraz wpisujesz komendę.

 

W dziale Pomoc doraźna jest wątek poświęcoeny wymaganym logom i jak je wykonać.

Odnośnik do komentarza

Skanowanie zakończone: Funkcja Ochrona zasobów systemu Windows odnalazła uszkodzone pliki, ale nie może naprawić niektórych z tych plików. Szczegóły znajdują się w pliku CBS.Log windir\Logs\CBS\CBS.log. Na przykład C:\Windows\Logs\CBS\CBS.log.

Odnośnie logów to staram się to ogarnąć, ale jeżeli to możliwe to prosiłbym o kontakt przez ts3/skype. Skype: palczatek666, 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...