Skocz do zawartości

Mozilla Firefox v43 - strony w trybie tekstowym lub połączenie niezaufane


TomiPL84

Rekomendowane odpowiedzi

Problem pojawia się na świeżym systemie. Przedwczoraj złożyłem dla syna szwagra komputer na gwiazdkę i wgrywałem mu system operacyjny i podstawowe programy. Wszystko było w porządku, ale pojawił się problem z Firefoxem. Niektóre strony działają normalnie a niektóre nie - np.www.wp.pl czy też strona https://addons.mozilla.org/pl/firefox/wyświetla się w trybie tekstowym, lub też czasmi w przypadku stron googla występuje komunikat o niezaufanym połączeniu i złych certyfikatach. A na Youtube film mieli przez kilkanaście sekund po czym pojawia się info, że nie można go odtworzyć.
Działania: odinstalowanie Firefoxa przy użyciu Geek Uninstaller z opcją czyszczenia wszystkiego, instalacja FF - próbowałem i na czyściutkim systemie oraz kopiowałem pliki FF z moim profilem z mojego kompa i dalej to samo.
Sprawdzałem daty w systemie i BIOSie i jest dobra, na innych przeglądarkach tj. Chrome i Internet Exporer wymieniony problem nie występuje.
Inne przeglądarki wyświetlają poprawnie.
System tak jak pisałem wcześniej, świeży - jedynie ściągnięty SP1 i wszystkie dostępne łatki. Na kompie dodatkowo zainstalowałem mu Malwarebytes Anti-Malware, Spy-Bota i w wersjach darmowych oraz Eset Smart Security 9 (też z licencją próbną na miesiąc)


8c9760fcda4089c1med.png

65d1791eb3998807med.png

Jakieś sugestie ?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Spyboota odinstaluj, skoro specem nie jesteś i nie umiesz po geek uninstallerze znaleźć ukryte i chronione pozostałości po Mozilla Firefox. Do odinstalowania użyj soft4boost any uninstaller. Porównywalny do total uninstalla, ale po total uninstallu też trzeba czasem sprawdzać, bo nie ma doskonałych programów do odinstalowania.

Dopóki są pozostałości w ukrytych folderach ustawień ustawień lokalnych, to nic nie zrobisz z nowym instalowaniem Firefoxa. Nawet odinstalowanie maintenance service jest wskazane. W opcjach folderow, widok odznacz ukrywanie chronionych, odznacz ukrywanie rozszerzeń i zaznacz pokazywanie ukrytych plików i folderów. Zastosuj i OK. Po odinstalowaniu Firefoxa wpiszesz w wyszukiwanie słowo mozilla i wszystkie pozostałości usuniesz - przekonasz się, ile geek zostawił. Pod nazwą firefox też możesz znaleźć pozostałości. Potem wystarczy przeczyścić ccleanerem i dopiero wtedy instalować nowego Firefoxa.

Podczas instalowania zaznacz ustawienia użytkownika, potem odznacz usługę utrzymania, bo to i deweloper i aktualizer mozilli, czyli ta mainenstance service się nie zainstaluje. Sam sobie kiedyś zaktualizujesz Firefoxa, a nie będzie za każdym razem sprawdzać dostępności aktualizacji i nie będzie jakiegoś procesu w tle. Oczywiście zaraz po takim zainstalowaniu wchodzisz w opcje Firefoxa i w zaawansowane, aktualizacje zaznaczasz, - Nie sprawdzaj dostępności aktualizacji i odznaczasz aktualizacje wyszukiwarki. Nawet Google w tle potrafi mulić. Po ustawieniu powinno już nie być błędów kodowania, choć nie gwarantuję, bo nawet antywirusy potrafią zakłócać javascript, czyli kodowanie stron.

Będzie nadal problem z wyświetleniem stron w Firefoxie, to będzie to problem z innymi aplikacjami w systemie, które zakłócają prawidłowe wyświetlenie stron.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...