Skocz do zawartości

Zablokowane dodawanie programów do "otwórz za pomocą"


Tawananna

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogę otwierać plików za pomocą dowolnego programu (opcja "otwórz za pomocą") ani przypisać nowego programu domyślnego do pliku o danym rozszerzeniu.

 

Kiedy otwieram plik o rozszerzeniu bez przypisanego programu domyślnego (albo plik ze znanym rozszerzeniem przy opcji "Otwórz za pomocą/Wybierz program domyślny"), niektóre programy, których chcę użyć, nie pojawiają się w "Zalecane programy" ani w "Inne programy". Biorę "Przeglądaj" i wyszukuję plik .exe aplikacji - i nic, "nie chwyta", program nie pojawia się w "Inne programy", jak powinno to mieć miejsce.

 

Programy te nie pojawiają się też w ogóle na liście programów w dialogu "Ustaw programy domyślne" (inicjowanym z panelu sterowania).

 

Jak rozwiązać ten problem? (Jakich logów potrzeba?)

 

Rzecz dotyczy np. plików .xls i .ppt (nie mogę przestawić otwierania z jednej wersji Office'a na drugą - a  wcześniej nie miałam takiego problemu i dałam radę skojarzyć .doc i .docx z inną wersją Office'a)  i plików .epub i .mobi (nie mogę przypisać im programu do otwierania).

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
  • 3 tygodnie później...

Ktoś coś?

 

Czy to może być jakiś wirus/malware? (Nie wygląda mi, ale...)

 

Diagnostyka standardowa - logi?

 

Czy może ktoś ma pomysł, z czego może wynikać ten problem? Gdzie szukać, co sprawdzać?

 

Wybaczcie "męczenie", ale nie mam pojęcia, jak się z tym uporać, a na tym forum zawsze dostawałam świetną, ekspercką pomoc.

 

 

Przepraszam za podbijanie wątku, ale problem nie mija, a długie (acz mało fachowe) poszukiwania w Internecie nie dały jakichkolwiek sensownych rezultatów. Będę wdzięczna za pomoc.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Ktoś coś?

 

Czy to może być jakiś wirus/malware? (Nie wygląda mi, ale...)

 

Diagnostyka standardowa - logi?

 

Czy może ktoś ma pomysł, z czego może wynikać ten problem? Gdzie szukać, co sprawdzać?

 

Wybaczcie "męczenie", ale nie mam pojęcia, jak się z tym uporać, a na tym forum zawsze dostawałam świetną, ekspercką pomoc.

 

Na początku przeskanuj dysk programem antywirusowym (w opcjach ustaw Skanuj podczas uruchomienia komputera)

 

Skorzystaj też z programów i przeskanuj dyski:

 

Malwarebytes Anti-malware

http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebytes-AntiMalware,Program,Windows,13117.html

 

Hitman Pro

http://www.dobreprogramy.pl/HitmanPro,Program,Windows,30968.html

 

 

Potem spróbuj skorzystać z programu File Association Fixer:

 

http://www.softpedia.com/get/System/File-Management/File-Association-Fixer.shtml

 

Trzeba tylko wypakować archiwum zip i kliknąć, żeby uruchomić, nie trzeba instalować programu.

 

Przed użyciem programu utwórz na wszelki wypadek Punkt przywracania systemu

 

Po uruchomieniu programu zaznacz rozszerzenie plików .xls i .ppt i nacisnij Fix selected

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...