Skocz do zawartości

Pierwsza wersja beta avast! 6.0 z AutoSandboxem.


Rekomendowane odpowiedzi

Pojawiła się pierwsza publiczna wersja beta kolejnej odsłony najpopularniejszego w Polsce bezpłatnego programu antywirusowego - avast! 6.0.

 

Wersja 6.0 to całkiem spora aktualizacja i będzie zawierać liczne nowości oraz usprawnienia. Jedną z nich już zapowiadaliśmy kilka dni temu - to AutoSandbox, czyli maszyna wirtualna do bezpiecznego uruchamiania podejrzanych programów, dostępna również w bezpłatnej wersji antywirusa. Oprócz tego jednak do bezpłatnej wersji przesuniętych zostaje kilka funkcji znanych z wersji komercyjnych, na przykład Script Shield (teraz działający też w trybie chronionym w Internet Explorer 8/9) czy Site Blocking. avast! 6.0 zyska także plugin WebRep do oceny reputacji przeglądanych stron internetowych na podstawie danych dostarczonych przez laboratorium avasta! jak i użytkowników.

 

Oprócz tego nowy avast! 6.0 będzie posiadał gadżet na pulpit, funkcję przywracania domyślnej konfiguracji, automatyczne akcje podczas skanowania w czasie bootowania i nowy algorytm kompresji paczki instalacyjnej, który powinien zmniejszyć ją o około 20%. Poza tym jak zwykle w nowej wersji poprawiona zostanie wydajność i stabilność aplikacji. W wersji płatnej avast! 6.0 nowością będzie natomiast SafeZone - specjalne, zwirtualizowane środowisko do bezpiecznej pracy z wyjątkowo ważnymi witrynami (np. bankiem internetowym).

 

Dostępne są wszystkie trzy edycje - bezpłatna Free Antivirus oraz płatne Antivirus Pro i Internet Security. Warto zwrócić uwagę na kilka mankamentów wersji beta, między innymi niedokończony proces lokalizacji, niedostępną funkcję SafeZone i tymczasowy brak obsługi Chrome przez WebRep (obecnie tylko Internet Explorer i Firefox). Co bardziej istotne, aby zainstalować wersję beta 6.0, należy wcześniej koniecznie odinstalować jakąkolwiek poprzednią wersję.

 

Źródło.

 

Screeny.

 

Download.

Free

Pro

IS

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...