Skocz do zawartości

Pamięć RAM i współpraca z płytą główną(chipsetem)


Penicylina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.
Mam zamiar kupić pamięć RAM typ DDR2 800MHz.
Niestety nie każda pamięć RAM działa do każdego komputera a wszystko zależne od chipseta, który znajduję się na płycie głównej. Jest ich wiele i sam osobiście się zastanawiam jaka ma moja płyta główna. Gdybam że jest to z NVIDIA. Ale w 100% nie jestem pewien dlatego chciałem się was o to zapytać moja płyta główna to GA-M61PME-S2.
A pamięć RAM którą chcę kupić jest podobno kompatybilna z chipsetami od: VIA, SIS, INTEL, NVIDIA, NFORCE.
Czy będzie działać ta pamięć i na moim komputerze ?
Prosiłbym o szybką odpowiedź bo do końca licytacji został tylko jeden dzień.

Pamięć będę kupował na allegro:
http://allegro.pl/nowa-pamiec-samsung-2gb-pc6400-ddr2-800mhz-36mc-gw-i5716252261.html
A specyfikację do płyty głównej znajdziecie tutaj:
http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-m61pme-s2_2x/specs/

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Mam już 2 GB RAM w jednym slocie z kingston'a z taktowaniem 800 Mhz: Kvr800d2n6 2g

_____

edit:

 

W końcu mogłem zamontować RAM, ten co kupiłem.
Dostałem akurat z firmy Samsung.

Gabarytowo troszkę wyższy od Kingstona, ale bez większego problemu został odczytany przez system i sprawuję się dobrze.

Miałem lekkie obawy, że nie będzie funkcjonował ze względu na to, że mam z innej firmy już zamontowany RAM i nie będą ze sobą współpracować, jednak chyba te rzeczy na temat odnośnie tych różnych firm od RAM-ów i ich współpracą to bzdury.

Wystarczy odpowiedni RAM dobrać do chipsetu płyty głównej i wszystko powinno działać.
To był mój pierwszy zakup RAM-u i nawet nie sądziłem, że trzeba RAM szukać pod względem tego chipsetu.
Nie byłem pewny czy chodzi tutaj o Chipset w sensie procesora AMD, czy jakiś chipset znajdujący się na płycie głównej.
Chociaż ze specyfikacji od mojej płyty głównej wychodziło, że chipset ten na płycie głównej był od NVIDIA to dziwne bo odnosił się od zintegrowanej karty graficznej, Dalej troszkę tego nie pojmuję na jakiej zasadzie to działa. Widocznie byłem cały czas w błędnym przekonaniu, że sam procesor zarządza podzespołami. A tutaj mamy jeszcze jedno przejście z układami scalonymi, które sterują tymi podzespołami.
Gdybym wybrał pod chipset AMD to prawdopodobnie pamięć by mi nie działała bo też takie tam mogłem kupić.
Na szczęście chociaż niezaznajomiony z tymi wszelkimi standardami na czuja i z lekką niepewnością wybrałem odpowiedni RAM.
Temat można zamknąć.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...