Skocz do zawartości

GTA V i spadki fps


druteron

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mój problem z GTA V polega na tym, że nie mogę osiągnąć stałych fps, nieważne jaki poziom detali ustawię i na ilu fps zablokuję grę. Zawsze co jakiś czas notuję spadek o średnio 5 fps. Gra jest oryginalna, najnowsza łatka zainstalowana (swoją drogą miała ona poprawiać wydajność po ostatnich, średnio udanych uaktualnieniach). Przykładowo grając na 30fps i najniższych detalach, procesor oraz karta graficzna nie jest obciążona nawet w połowie, a mimo to klatki odczuwalnie spadają. Nie bardzo wiem w czym mam szukać przyczyny, poniżej konfiguracja mojego komputera:

 

Intel Core i5-3470 - 3.2GHz

Zotac GeForce GTX 960 2GB

8GB DDR3 1333Mhz

Microsoft Windows 7 Home Premium SP1 64bit

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Starałem się wyłączać wszystkie zbędne programy, testowałem różne wersje sterowników, kombinowałem z ustawieniami w panelu Nvidii - bez zmian. Jednak zapomniałem o antywirusie, sprawdzę to w weekend. W każdym razie ograniczyłem teraz fpsy do 30, ale za to podbiłem detale i to całkiem sporo, póki co klatki są stałe. W każdym razie wydaje mi się, że mój komputer powinien chociaż te 50 fpsów wyciągnąć, oczywiście przy niższych ustawieniach graficznych. 

 

Ogólnie sytuacja wygląda tak, przy najniższych ustawieniach mam ponad 100 klatek, próbuję je ograniczyć do 60 i mimo wszystko pojawiają się dropy, przy 50 to samo. Tak jak pisałem wyżej, mogę grać teraz na stabilnych 30, ale komputer nie jest wtedy wykorzystany maksymalnie. Czytałem trochę na temat GTA V i część ludzi ma podobne problemy. Okazuje się, że wraz z kolejnymi łatkami wydajność spadała. Niestety osobiście nie mam porównania, ponieważ grę kupiłem po feralnym patchu (bodajże 1.27), który drastycznie obniżył ilość fps. R* ponoć naprawił te błędy w najnowszej aktualizacji. Prawdę mówiąc nie wiem czy jest to wina samej gry, czy mojego komputera. 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...