Skocz do zawartości

Kilka problemów z Windows 10


eru3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Chciałbym poprosić o rozwiązanie kilku problemów z Windowsem 10 na laptopie Thinkpad T61P, o następującej specyfikacji:

 

Intel X9000

8GB RAM

Quadro FX570M

Crucial MX100 SSD

AC 7260 Intel

Broadcom Crystal HD

Audigy 2ZS Notebook

USB 3.0 54 Express Card

 

Opis problemów/modyfikacji:

 

1. Chciałbym sprawdzić system na zainfekowanie wirusami. Czy powinienem wstawić logi OTL, jak zacząć?

 

2. Mam zamiar wyłączyć wszystkie zbędne procesy żrące baterię. Jakieś konkretne porady po pokazaniu konfiguracji systemu?

 

3. Chcę ustawić priorytet audio w systemie na jak najwyższy - z tego co orientuję się można to zrobić za pomocą Multimedia Class Scheduler Service? Celem jest by w wypadku braku mocy obliczeniowej nigdy, ale to nigdy nie przerywało dźwięku nawet na chwilę. Dodatkowe usprawnienia w tym celu miło widziane.

 

4. Rozwiązać problem z hibernacją. Niestety, ale system wiesza się przy wznawianiu(to samo ma miejsce przy hybrydowym uśpieniu; bez już nie), co bardzo mi przeszkadza - lubię tę funkcję. Działała bez zarzutu na 7,8 i 8.1.

 

5. Rozwiązać problem z wyłączoną biometrią w systemie. Mam czytnik linii papilarnych, ale niestety nie mogę ustawić go by działał w systemie, bo:

 

i) podczas instalacji sterownika ze strony Lenovo mówi, że biometria jest wyłączona w systemie

 

ii) podczas próby ustawienia PIN'u wymaganego do używania czytnika, okno włącza się na chwilę, po czym wyłącza.

 

6. Czy jest możliwa zmiana ustawień karty graficznej w jakiś bardziej zaawansowany sposób(rejestr, konfig Nvidii) pod Windows 10, by usprawnić wydajność/energooszczędność?

 

7. Gdzie mogę ustawić częstotliwość skanowania dostępnych sieci przez kartę Wi-Fi(chcę ją zmniejszyć by oszczędzać żywotność baterii)?

 

8. Audigy 2ZS działa perfekcyjnie, niestety jednak przy Operze, jako jedynej przeglądarce, dźwięk jakby zacina się(chociaż to nie do końca to). Najlepiej bym to opisał jako hybryda między zacinaniem się, a zniekształceniem.

 

9. 54 Express Card USB 3.0 - chińska wersja - działała bez problemu na Windows 8.1. Jednakże tutaj nie chce ruszyć, jakieś pomysły na konkretne sterowniki?

 

10. Czy jest jakiś sposób by zmniejszyć czas, zanim CPU wchodzi na wyższy SpeedStep? Akuratnie kontroluję to przy pomocy RMClock, niestety najmniejszy czas to 100ms, ale chciałbym go jeszcze trochę zmniejszyć. Docelowo 60ms.

 

11. Czy jest cokolwiek, co mógłbym zrobić w celu lepszej utylizacji BroadCom Crystal HD - BCM70015 - w celu energooszczędności? Czy najlepszym rozwiązaniem będzie wymontowanie ;o

 

12. Podczas wznawiania z wygaszonego ekranu komputer na chwilę zacina się, co słychać podczas odtwarzania filmu/muzyki. Trwa to mniej niż pół sekundy, jednak denerwuje ucho. Da radę coś z tym zrobić?

 

Chciałbym uprzedzić, że laptop sprzętowo jest bardzo mocno zmodyfikowany, to samo odnosi się do systemu. W ruch poszło gpedit.msc, regedit i services.msc. Będę wdzięczny za wszelaką pomoc, wszystkie potrzebne skany, logi i informacje z wielką przyjemnością podam.

 

Pozdrawiam,

eru3

 

PS Jeżeli temat powinienem rozbić na kilka osobnych wątków proszę dajcie znać.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
1. Chciałbym sprawdzić system na zainfekowanie wirusami. Czy powinienem wstawić logi OTL, jak zacząć?

 

https://www.fixitpc.pl/topic/61-diagnostyka-ogolne-raporty-systemowe/#1

 

4. Rozwiązać problem z hibernacją. Niestety, ale system wiesza się przy wznawianiu(to samo ma miejsce przy hybrydowym uśpieniu; bez już nie), co bardzo mi przeszkadza - lubię tę funkcję. Działała bez zarzutu na 7,8 i 8.1.

 

Ale niekoniecznie na w10. Najlepiej wyłączyc.

Odnośnik do komentarza

"Attempted write to readonly memory (win32k.sys)": podczas dokładnego skanowania GMER.

 

Logi z FRST w załączniku.

 

Logi z QuickScan z GMER'a tutaj:

 

 

GMER 2.1.19357 - http://www.gmer.net

Rootkit scan 2015-08-30 19:31:17
Windows 6.2.9200  x64 \Device\Harddisk1\DR1 -> \Device\00000027 Crucial_CT512MX100SSD1 rev.MU02 476.94GB
Running: oqb3c75p.exe; Driver: C:\Users\Atmega64\AppData\Local\Temp\uxldipob.sys
 
 
---- Disk sectors - GMER 2.1 ----
 
Disk    \Device\Harddisk1\DR1                    unknown MBR code
 
---- Threads - GMER 2.1 ----
 
Thread  C:\WINDOWS\system32\csrss.exe [520:624]  fffff9609b517300
 
---- EOF - GMER 2.1 ----
 

 

 

 

Zaraz spróbuję w trybie awaryjnym.

Addition.txt

Extras.Txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza

Otwórz notatnik i wklej

 

CloseProcesses:
CustomCLSID: HKU\S-1-5-21-1956654831-1094942765-1821975874-1001_Classes\CLSID\{5F63E8CB-8F57-490A-97FE-62BC2F2A5EA4}\InprocServer32 -> no filepath
HKLM\Software\Policies\Microsoft\Windows NT\SystemRestore: [DisableSR/DisableConfig] <===== ATTENTION
roupPolicyScripts: Group Policy detected <======= ATTENTION
GroupPolicyScripts\User: Group Policy detected <======= ATTENTION
HKLM\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Internet Explorer: Policy restriction <======= ATTENTION
HKU\S-1-5-21-1956654831-1094942765-1821975874-1001\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Internet Explorer: Policy restriction <======= ATTENTION
S3 COMMONFX.DLL; \SystemRoot\System32\COMMONFX.DLL [X]
S3 CTAUDFX.DLL; \SystemRoot\System32\CTAUDFX.DLL [X]
S3 CTERFXFX.DLL; \SystemRoot\System32\CTERFXFX.DLL [X]
S3 CTSBLFX.DLL; \SystemRoot\System32\CTSBLFX.DLL [X]
S3 Tp4Track; \SystemRoot\system32\DRIVERS\tp4track.sys [X]
S3 wfpcapture; \SystemRoot\System32\drivers\wfpcapture.sys [X]
C:\AdwCleaner
EmptyTemp:

 

Plik zapisz jako fixlist.txt i umieść w A:\Nowy folder. uruchom FRST i kliknij Napraw/Fix. Powstanie raport z usuwania fixlog.txt. Przedstaw go.

 

 

2.

chciałbym uprzedzić, że laptop sprzętowo jest bardzo mocno zmodyfikowany, to samo odnosi się do systemu. W ruch poszło gpedit.msc, regedit i services.msc

 

.

 

Nie kombinuj nic na własna reke bo rozłozysz system na łopatki. To nowe ustrojstwo i wcale nie takie doskonałe jakby chciał twórca.

Odnośnik do komentarza

Nie zamierzam dyskutować. Wyłączyłem wiele serwisów by zwolnić pamięć, moc obliczeniową oraz zmniejszyć pobór energii przez laptopa. Jeżeli chodzi o robienie kopii to robię takową ręcznie, na osobnym dysku. Proszę nie atakuj mnie za chęć dowiadywania się o tym co dzieje się na moim komputerze.

 

Niestety GMER ma ten sam problem w trybie awaryjnym: BSOD(win32k.sys).

 

Logi z napraw w załączniku.

Fixlog.txt

Odnośnik do komentarza
Wyłączyłem wiele serwisów by zwolnić pamięć, moc obliczeniową oraz zmniejszyć pobór energii przez laptopa.

 

Nie wyłaczaj i nie zmieniaj opcji zasilania. To bsdurne posunięcie. lapek ma chodzić na nominalnych utwieniach.

 

A te pierdoły z czytnikiem linni papilarnych sobie daruj, lepszego chwytu marketingowego nie było. Nic to nie daje. Albo utne ci łapkę albo wymointuje dysk i tak odczytam dane. Wierzysz w mity.

Odnośnik do komentarza

Bo samo logowanie ze strony komputera nie następuje szybciej, ale za to ja nie muszę klikać w klawiaturę - dlatego cały proces logowania jest krótszy i wygodniejszy. 

 

Skąd pytanie o instalowanie czystego systemu i niezbędnych sterowników? Owszem, robiłem to wielokrotnie.

 

Zignorowałeś moją prośbę o uściślenie zapytania o  opcje zasilania.

 

Czy mam zrobić coś jeszcze w związku z logami ze skanerów?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...