Skocz do zawartości

Nie działa systemowa synchronizacja czasu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Niedawno zauważyłem, że nie działa mi synchronizacja czasu w komputerze i to niezależnie od zainstalowanego systemu. Od kilku dni mam Win 10, próbuje różnych serwerów czasu i nic. Każda próba kończy się komunikatem "Wystąpił błąd podczas synchronizowania danych przez system Windows...".

Czyżby to jakiś problem komunikacji system-BIOS, czy raczej wina dostawcy internetu?

 

Pobrałem program do synchronizacji czasu (http://keir.net/neutron.html) i ten bez przeszkód radzi sobie z synchronizacją z pierwszego z brzegu serwera czasu "time.nist.gov".

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Najprawdopodobniej dostawca internetowy filtruje ruch przychodzący na porcie 123/UDP. Klient Microsoftu używa tego portu zarówno do wysyłania jak i odbioru danych z serwera ntp. Z ciekawości jakiego masz dostawcę? Wiem że np. Multimedia od niedawna mają ten nieszczęsny filtr. Do synchronizacji dopóki sytuacja się nie zmieni ten program[1] jest zdaje się najlepszym zamiennikiem.

 

1. http://www.timesynctool.com/

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Trudno powiedzieć o co im chodzi z tym filtrowaniem. Były ataki ddos wykorzystujące niedostatki protokołu ntp ale one nijak się mają do klienta z Windowsów. Pewnie ma zastosowanie przysłowie o nadgorliwości gorszej faszyzmu. Jeśli ten filtr jest celowym działaniem to oznacza że ogromna większość komputerów z internetem z tej kablówki od miesiąca nie synchronizuje czasu.

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...