Skocz do zawartości

częste problemy z uruchomieniem Win 7, narzędzie do naprawy systemu podczas uruchomienia


rryglo

Rekomendowane odpowiedzi

Przepraszam za długą przerwę w odpowiedzi ale nie byłem dostępny przez dłuższy czas. Teraz gdy wróciłem i uruchomiłem laptopa wszystko działa sprawnie. Komputer za każdym razem uruchamia się normalnie.

Uruchomiłem laptopa z poziomu Ubuntu 14.04 za pomocą pendrive. Włączyło się normalnie ale nie mogłem się zalogować (user: ubuntu, pole hasła puste , nie działają).

 

Po zalaniu laptopa sam wymieniłem klawiaturę. Czyściłem tylko plastiki pod klawiaturą, bo płyta główna wydawała się być nietknięta. Także nie czyściłem jeszcze izopropanolem płyty.

 

Nie wiem czy problem zniknął chwilowo czy może było to spowodowane wysokimi temperaturami na zewnątrz i zabrudzonym laptopem w środku.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Zauważyłem coś dziwnego. Ostatnio więcej się przemieszczam i zabieram ze sobą swojego laptopa. Trzymam go w plecaku w przeznaczonej do tego przegrodzie. Znajduje się on wtedy w pozycji pionowej. Problem z uruchomieniem laptopa często pojawia się gdy spędzi on trochę czasu w tej pozycji. Gdy leży na biurku, to nawet wyłączanie go na całą noc już teraz nie powoduje problemów.

Czy to dysk?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Niestety problem powrócił z wielkim impetem. W czwartek próbowałem wybudzić laptopa z uśpienia jednak ten nie reagował - ekran czarny. Uruchomiłem go ponownie - ta sama sytuacja, tzn. jeszcze przed ekranem windows sam się wyłączał. Ani tryb normalny ani tryb awaryjny nie pomogły. W końcu czarny ekran i laptop nie chce w ogóle się włączyć.

Więc rozebrałem całkowicie i zabrałem się za czyszczenie. Odłączyłem całą płytę główną, odpiąłem baterie BIOS. Zostawiłem tylko komplet chłodzenia aby nie musieć nakładać pasty termo.

1. Mycie pędzelkiem nad wanną za pomocą wody destylowanej z niewielką ilością płynu do naczyń

2. Spryskanie wodą destylowaną (spryskiwacz jak do mycia szyb)

3. Spryskanie izopropanolem

4. suszenie na słońcu

 

Po 12h złożyłem laptopa i nic. Ekran czarny, wentylator nie działa, stałe podświetlenie LED touchpada (normalnie mam ustawione na podświetlanie się tylko przy dotyku).

Dioda od zasilania świeci na zielono.

Po podłączeniu pod ekran zewnętrzny to samo.

 

Czy to karta graficzna? Karta jest zintegrowana z płytą główną.

 

Rozważam oddanie do serwisu albo zakup nowej płyty głównej. Co poradzicie?

 

 

 

Edit:

Znalazłem artykuł o wadliwych układach BGA w modelach Samsunga:

http://www.expressit.pl/naprawa-laptopa/samsung-r522-brak-obrazu-czarny-ekran-artefakty-nie-chce-sie-wlaczyc-jak-naprawic/

Odnośnik do komentarza

Najprawdopodobniej problem stanowi płyta i układ BGA

 

1. Mycie pędzelkiem nad wanną za pomocą wody destylowanej z niewielką ilością płynu do naczyń

2. Spryskanie wodą destylowaną (spryskiwacz jak do mycia szyb)

 

tego sie nie robi. Tylko izopropanol.

 

niestety gwarancji już nie ma bo laptop ma 6 lat.

 

Sam musisz ocenic wydatki. Czy bardziej opłaca sie wymiana płyty czy zakup czegoś nowszego.

 

Dysk sprawdzałem czy działa na innym laptopie i jest ok. System się uruchamia normalnie.

 

 

I tak sie wykrzaczy na innym lapku. Inny sprzet inna konfiguracja, tego nie powinno się robić.

Odnośnik do komentarza

 

 

Sam musisz ocenic wydatki. Czy bardziej opłaca sie wymiana płyty czy zakup czegoś nowszego.

nowa płyta to koszt ok 300 zł. Wymiana samego układu karty graficznej to podobny koszt z tymże nie wiadomo czy np coś innego też nie padło. Muszę to przemysleć

 

 

 

I tak sie wykrzaczy na innym lapku. Inny sprzet inna konfiguracja, tego nie powinno się robić.

Czyli można go tylko podpiąć pod dodatkowy port sata w stacjonarnym komputerze?

A co jeśli chciałbym migrować na inny dysk? Mam dużo oprogramowania do którego potrzebowałbym nowych licencji aby zainstalowac na nowym komputerze, a gdybym przeniósł zawartość dysku na nowy ten problem by mi odpadł?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...