Skocz do zawartości

Ustawienie domyślnego programu dla pobranego filmu videoplayback


Rekomendowane odpowiedzi

Plik videoplayback, to pobrany film z wbijam.pl narzędziem downthemall. Dałem na otwórz za pomocą smplayer i film ładnie się odtworzył. No problem, ale trzeba klikać, wybierać program. We właściwościach plik nie ma rozszerzenia i nie ma domyślnego programu http://prntscr.com/7wulus

Oczywiście, sprawdzam. To WebM video (68.0%)
Matroska stream (generic) (32.0%). Znalazłem także rozszerzenie w openedfilesview. Uruchomiłem film i sprawdziłem. D:\SMPLAYER\mplayer\open-fonts\Vera.ttf.

Oczywiście w typach .ttf, to rozszerzenie czcionek true type.

Nawet nie próbuję eksperymentować, aczkolwiek chciałbym ustawić domyślny program smplayer. Do rozszerzenia WEBM mam domyślny smplayer. Ale kliknięcie w otwórz videoplayback skutkuje dopiero wyborem programu do odtworzenia.

 

Dodatkowe info o pliku: ExifTool file metadata
VideoFrameRate 23.976  ImageSize 640x360  WritingApp Google  DisplayHeight 360  CodecID V_VP8  DocTypeVersion 2  EBMLReadVersion 1  DocTypeReadVersion 2  DocType webm  TrackLanguage und  DisplayWidth 640  AudioChannels 2  ImageWidth 640  TimecodeScale 1 ms  TrackType Audio  MIMEType video/webm  EBMLVersion 1  MuxingApp Google  FileType WEBM  Megapixels 0.23  ImageHeight 360  TrackNumber 2  AudioSampleRate 44100  AudioBitsPerSample 32  FileTypeExtension webm  Duration 0:23:39  VideoCodecID A_VORBIS

 

WEBM to lekki format, czyli rozmiar wideo do przyjęcia, gdy trzeba liczyć się miejscem na dysku.

 

Nie namieszać z rozszerzeniem .ttf, nie wklikiwać zmian we właściwościach pliku videoplayback, to jak ustawić, żeby otwórz plik skutkowało włączeniem się domyślnego playera?

 

W okienku otwierania za pomocą, jest nieaktywny kwadracik - zawsze używaj wybranego programu. Ale dla mnie to zagwozdka. Na razie będę klikał.

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Tak. Dodaję .webm i domyślnie smplayer od razu otwiera film po dwukrotnym kliknięciu. To też trzeba (każdorazowo) zmieniać nazwy dodając rozszerzenie, albo we właściwościach dodając rozszerzenie. Jednak w narzędziu dowmthemall nie da się ustawić, żeby automatycznie dodawało rozszerzenie do nazwy pobieranego pliku. Nawet przy masowej zmianie nazwy, to po pobraniu trzeba by klikać i dodawać rozszerzenie.

 

To rozpoznawane rozszerzenie i pokazywane w openedfilesview, czyli .ttf, to akurat takie dziwności XP, w odniesieniu do videoplayback. I nic nie można ustawić.

Odnośnik do komentarza

Nie znam co prawda tego narzędzia (downthemall), ale jeśli to jest to: [KLIK], to wygląda na to, że są tam opcje automatycznego nazewnictwa (advanced auto-renaming options). Może spróbuj skorzystać z tych opcji (np. * -> *.webm)?

W ostateczności nie pozostaje Ci nic innego, jak po prostu ręcznie zmieniać nazwy tych plików, albo w przypadku większej liczby napisać sobie prosty skrypt, który całość zautomatyzuje.

 

m.

Odnośnik do komentarza

Udało się: http://prntscr.com/7wve5k

Zmiana była w oknie pobierania, a nie w opcjach rozszerzenia. Dałem Maska zmiany nazwy *name*.webm

Ant video downloader pobiera ten sam plik z rozszerzeniem, tyle, że czterokrotnie wolniej. http://prntscr.com/7wvh2f

 

To tylko rozwiązanie połowiczne, gdyż plik video bez rozszerzenia może być rozpoznany w tym przypadku, jako .ttf i webm i taki to urok systemu, być może chodzi o openedfilesview - zapytam twórcę programu, czy w tym konkretnym wyjątku, program nie odczytuje .webm, tylko jako open fonts.

 

Dzięki za wkład w rozwiązanie problemu. :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...