Skocz do zawartości

dysk 100% procesor 100% długotrwałe uruchamianie windowsa


Rekomendowane odpowiedzi

Mam laptopa Asus F555L z windowsem 8.1. Procesor intel core i5-5200U do 2,7 Ghz, 8GB RAMu. Zastanawia mnie to, że dość długo trwa uruchamianie tego windowsa. Pierwszy raz mam do czynienia z tą wersją tego systemu, ale wydaje mi się, że komputer powinien szybciej się włączać. 

 

Wyłączyłem usługi i programy z auostartu, które uznałem za zbędne, ale dalej jest ten problem. Zauważyłem, że w menedżerze zadań, w zakładce użytkownicy, podczas startu systemu, kolumny "procesor" i "dysk" są obciążone w 100%. W tym momencie, po 2-3 minutach od włączenia dysk dalej ma obciążenie w okolicach 90-95%, a procesor spadł do ok. 60%, a włączyłem tylko google chrome. Dopiero po jakichś 5 minutach sytuacja się jakby trochę uspokajała i obciążenie dysku obniża się do 40%, chociaż widzę teraz, że tak różnie jest, bo raz jest 40%, a za chwilę 99%, tak jakbym włączył jakiś program, a mam włączony tylko google chrome (dwie karty), okno instalatora kasperskiego, ale nic się nie instaluje, bo dopiero mam zamiar to zrobić, no i ten menedżer zadań. 

 

Czy to tak ma być? 

Bardzo proszę o pomoc, bo przecież komputer zachowuje się gorzej niż 12-letni grzmot, z którego się przesiadłem.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Zapomniałem dodać skanu z FRST.

 

Podczas skanu gmerem pojawił mi się trzy razy komunikat:

 

C:\Windows\system32\config\system: Proces nie może uzyskać dostępu do pliku, ponieważ jest on używany przez inny proces. 

 

Miałem ten komunikat po włączeniu gmera, a gdy nacisnąłem OK, to pojawiał się komunikat, że program przestał działać. Po wyłączeniu kasperskiego, komunikat dalej się pojawiał, ale już mogłem normalnie zeskanować dysk. Pod koniec skanowania pojawił się 3 razy i skanowanie zostało zakończone. Wyniki w załącznikach.

 

 

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

gmer.txt

Odnośnik do komentarza

W logach widzę resztki po McAfee. Usuwanie go przez zewnętrzny program nie było dobrym pomysłem.

 

Usuń resztki oficjalnym removerem: http://us.mcafee.com/apps/supporttools/mcpr/mcpr.asp

 

Potencjalnym winowajcą może być też Kaspersky, ale na razie go zostawmy - zobaczymy jaka będzie reakcja po wywaleniu resztek.

Dołącz zestaw świeżych logów z FRST.

Odnośnik do komentarza
Tzn. jestem przekonany, że to nie jest wina Kasperskiego. Ponieważ ten problem, że dysk był obciążony w 100%, procesor również, już istniał zanim zainstalowałem Kasperskiego, ba, zanim w ogóle ściągnąłem plik instalacyjny.

 

Właśnie podczas odinstalowywania McAfee zawiesił mi się Revo Uninstaller i przez to nie dokończył likwidacji pozostałości w rejestrze. 

 

Zrobiłem skan FRSTem.

W pliku Addition jest dużo errorów. To tak ma być?

 

Załączyłem również dwa zdjęcia menedżera zadań jak to mniej więcej wygląda. Pierwszy raz korzystam z Windowsa 8.1 i przeraża mnie ta ilość procesów. Około 50 procesów działających w tle (około, bo liczba waha się między 45-50) oraz 27-28 procesów systemu Windows. To normalne? 

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

post-801-0-73240000-1436101003_thumb.png

post-801-0-07400000-1436101005_thumb.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...