Skocz do zawartości

Kopia wiadomości MMS - Sony Ericsson k510i


cptVenus

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

mam poczucie, że temat może być raczej słabo związany z ogólną dziedziną forum, ale mimo wszystko zdecydowałem się zapytać, gdyż jestem już podłamany.

Próbuję wykonać kopię wiadomości MMS z telefonu, o którym napisałem w temacie. Do wiadomości SMS udaje się dotrzeć, ale MMS-ów nie widzi żaden program, przetestowałem już Sony Ericsson PC Suite (i Sony Ericsson File Manager), MyPhoneExplorer, floAt's Mobile Agent 2, Mobile Master - za każdym razem to samo, MMS-y są niewidzialne z poziomu komputera.

Kopia samych obrazków odpada, przesłanie dalej MMS-ów też.

Mówiąc szczerze, już dawno nie byłem tak bezradny i sfrustrowany.

Dziękuję za zainteresowanie tematem.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie bawię się telefonami, ale może uda się osiągnąć cel od innej strony

 

 

Te MMSy mają jakąś nazwę, prawda? 

Każdy program, który czyta surowo dane - np. hex editor czy soft do odzysku danych, może być wykorzystywany, aby znaleźć taki plik po nazwie. O ile jest dostęp do pamięci... niekażda pamięć widziana jest jako pamięć masowa. Sprawdź np. korzystając z DMDE - zobacz czy w partycjach logicznych będzie widoczna partycja, ktora pojawila sie po podlaczeniu telefonu.  

Mowiac po chłopsku: sprawdź czy nazwa pliku jest kodowana: litera kropka litera kropka : po wyborze partycji w DMDE, a potem rozpoznanych partycji już w oknie partycji  (przez dwukrotne klikniecie mysza) - rozwin folder Root - najedź prawym przyciskiem myszy na wybrany folder > otwórz plik MFT > wybierz $File_Name klikajac dwa razy lewym przyciskiem myszy.  

Jeśli tak jak mowilem - to wybierz potem cały wolumin klikając u góry na interfejsie: Dysk > Partycje, a potem wybvierz Volume i zamknij. Następnie F3 i wpisz tam nazwe pliku w części ASCII, a potem to co otrzymasz w HEX - porozdzielaj zerami np. wyraz sony to 73 6F 6E 79 a Ty miedzy te wartości wstawiasz zera, wiec 73 00 6F 00 6E 00 79. Nie uzywaj spacji, DMDE sam rozdziela co dwa znaki. 

Odnośnik do komentarza

Postąpiłem w następujący sposób:

podłączyłem telefon w trybie pamięci masowej, po uruchomieniu programu, o którym wspomniałeś, z dysków logicznych wybrałem odpowiedni, który jest telefonem. Później z widoku partycji wybrałem odpowiedni dysk (nie Volume, a PHONE (G:)). Po rozwinięciu folderu $Root wybrałem go prawym przyciskiem myszy i wybrałem opcję Otwórz Edytor Hex (podejrzewam, że to odpowiednik opcji Otwórz plik MFT). Później dwa razy kliknąłem lewym klawiszem myszy na Katalog "$Root" (nigdzie nie odnalazłem $FILE_NAME, a Katalog "$Root" znajdował się w tym miejscu, w którym na Twoim screenie jest $FILE_NAME). Następnie wybrałem Dysk z górnego menu, Partycje, wybrałem Volume, dałem zamknij i tutaj przez Ctrl+F i F3 wyszukiwałem ciągu znaków na przykładzie MMS-a o tytule Jajko. Nie odnaleziono ani Jajko, ani J.a.j.k.o, ani wartości heksadecymalnej porozdzielanej zerami.

Odnośnik do komentarza

A możesz pokazać jakąkolwiek nazwę pliku w MFT tak jak prosiłem?

 

Jeżeli dla Ciebie Otworz edytor Hex to odpowiednik "Otworz plik MFT" to ja nie wiem jak to skomentować. Dałem Ci screena, masz jak wół zaznaczone na nim co masz wybrać. Ta opcja przesuwa Cię do konkretnego wpisu w MFT, a w F2 przesuwa Cię najczesciej do 1 wpisu w MFT. Czytaj uwaznie co pisze. Jeśli czegos nie rozumiesz - to napisz konkretnie czego.

 

Mozesz uzyc programu Photorec, ktory dziala na zupelnie innej zasadzie. 

Odnośnik do komentarza

Nie rozumiem np. tego - A możesz pokazać jakąkolwiek nazwę pliku w MFT tak jak prosiłem?

 

Jeżeli dla Ciebie Otworz edytor Hex to odpowiednik "Otworz plik MFT" to ja nie wiem jak to skomentować.

Założyłem, że to odpowiednik, bo w menu kontekstowym nie dość, że te opcje są dokładnie w tym samym miejscu, to jeszcze jakieś podobieństwo pomiędzy Otwórz Edytor Hex, a Otwórz plik MFT (Hex Edytor) zauważyłem.

 

ou4DzyN.png

 

Ta opcja przesuwa Cię do konkretnego wpisu w MFT, a w F2 przesuwa Cię najczesciej do 1 wpisu w MFT. - tutaj również nie wiem, o jakich wpisach mowa i jak to pomoże.

Odnośnik do komentarza

W takim razie to nie jest NTFS. 

 

Niech mi kolega zrobi wycinek tej pamięci i wrzuci na jakiś serwer. Opcja kopiuj sektory - tak z kilkanaście mega bym prosił. 

 

Ew. pokaże co będzie widoczne po wyborze Otwórz Edytor Hex - bo nie wiem czy przeniesie Cie automatycznie do pożadanego wpisu w tablicy FAT czy też iwęzła jeśli to partycja typu ext.  

Prosiłbym też o screen z sekcji "partycje" (druga ikonka od lewej) 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Przepraszam za zwłokę w odpowiedzi.

 

Serdecznie dziękuję za chęć pomocy, ale zdecydowałem się nie udostępniać tych danych, w szczególności z dwóch względów. Po pierwsze mógłbym nieopatrznie udostępnić fragment jakichś istotnych informacji, a po drugie telefon, o którym mowa, nie należy do mnie i też chciałbym oszczędzić takich rozwiązań osobie, która mogłaby sobie tego nie życzyć.

Uprzednio skontaktowałem się też z firmą odzyskującą dane i przedstawiłem sprawę - zaznaczyłem, że MMS-y są widoczne z poziomu urządzenia, problemem jest ich widoczność z poziomu komputera i brak możliwości zarchiwizowania. Dostałem odpowiedź, iż podjęliby się takiego zadania, a usługę wyceniają na 150-300 zł. Problem byłby teoretycznie rozwiązany, jednak po przemyśleniu kwestii zwróciłem uwagę na dość istotny aspekt - format danych po archiwizacji. Jak już zdążyłem się zorientować, z dużym prawdopodobieństwem nie byłyby to pojedyncze pliki, które mógłbym swobodnie przerzucić na inny telefon, bo tak MMS-y nie są zapisywane. Sprawa byłaby załatwiona więc tylko w jakiejś części.

Przemyślałem więc całość i ostatecznie pogodziłem się z brakiem możliwości przetransportowania MMS-ów na inny telefon. Postanowiłem skorzystać z rozwiązania, które na początku wykluczyłem - przekopiowałem zapisywalne elementy z MMS-ów (zdjęcia, filmy, nagrania) na pamięć telefonu, a całą resztę danych (dołączony tekst, nadawca, data otrzymania itp.) ręcznie przepisywałem. Po paru dniach pracy mam zamiar całość połączyć w wygodny dla mnie format, tak aby jak najbardziej przypominał wiadomość wyświetlaną w telefonie, przy zachowaniu wszystkich danych. Do skończenia zadania nie przewiduję już żadnych przeszkód, ale gdybym natrafił na jakieś nieoczekiwane trudności, pozwolę się jeszcze zapytać w tym temacie o kwestie problematyczne.

Odnośnik do komentarza

Tak jak pisałem wcześniej - nie wiem, w jakim systemie plików były zapisane te wiadomości, a tej informacji na początku wymagał ode mnie Photorec. No i poza tym fakt, na który zwróciłem uwagę - wydaje się, że MMS-y, tak jak i SMS-y, nie są przechowywane w osobnych plikach i nie wydostałbym ich w ten sposób.

 

Ostatecznie zadanie zostało wykonane, dosyć okrężną drogą i rezultat jest inny od pierwotnych założeń co do jego końcowej formy, ale już po fakcie mam wrażenie, że w perspektywie czasu i tak bym do tego dążył (archiwizacja na osobnym nośniku typu dysk zewnętrzny), więc można by pokusić się o stwierdzenie, że efekt jest nawet lepszy od zamierzonego.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...