Skocz do zawartości

Win 8 Recovery nie działa problem z dyskiem


neemesis414

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jako nowy forumowicz,

 

Trafił do mnie laptop koleżanki. System wyrzucał BSoD z 0xc000001. Podpiąłem do laptopa wykonałem chkdsk /f /r - program naprawił dysk, HD Tune full scan - cały dysk na "zielono" S.M.A.R.T nie startuje ani pod Win 7 ani pod Ubuntu - narzędzie dyski (dodatkowo skan - bez problemu). System nadal nie startuje. Więc i tak miało być robione Recovery więc je zacząłem robić. Wszystko ładnie pięknie lecz Recovery nie doszło do końca, zrestartowało się i powrót do BSoD. Dysk podpiąłem do Ubuntu- GParted sformatowałem partycje SYSTEM. Recovery ani nic innego nie rusza. Na Waszym formum znalazłem instrukcję jak zainstalować system za pomocą IMAGEX - przeszło. System nadal nie reaguje. Przez płytkę z Win 8 w konsoli bootrec /fixboot, /fixmbr /scanos /rebuild. System znalazło a rebuild nie poszedł. Podpiąłem znowu pod Ubuntu ustawiłem flagę na jedyną partycje FAT 32, uruchomiłem restart powrót do SYSTEM i dalej nic. Jak ustawię flagę boot na partycję ESP - "Windows could not complete installation. To install Windows on this computer, restart the installation" i tak w kółko. Flaga na SYSTEM - 0xc0000001. Diskpart ->

 

list partition:

Partition 1 System 400MB 1024 KB

Partition 2 Primary 300MB 401MB

Partition 3 Primary 128 MB 701MB

Partition 4 Primary 440GB 829MB

Partition 5 Primary 450 MB 449MB

Partition 6 System 16GB 449MB

 

list volume:

Volume 0 G HRM_CCSA_X8 UDF DVD-ROM 2510MB Healthy

Volume 1 C ESP FAT32 Partition 300MB Healthy

Volume 2 D - FAT32 Partition 128MB Healthy

Volume 3 E - NTFS Partition 448MB Healthy

Volume 4 F - NTFS Partition 450MB Healthy

Volume 5 - Recovery NTFS Partition 400MB Healthy Hidden

Volume 6 S Push Button NTFS Partition 16GB Healthy Hidden

Volume 7 H - NTFS Removable 7647MB Healthy

Volume 8 C ESP FAT32 Partition 300MB Healthy Hidden

Volume 9 F - NTFS Partition 450 MB Healthy Hidden

 

Restart z poziomu płytki wywala błąd - "Unable to reset your PC. A required drive partition is missing."

Refresh z poziomu płtyki też błąd - "The drive where Windows is installed is locked. Unlock the drive and try again."

 

Wyżej boot z recovery błąd - "Windows could not complete the installation. To install Windows on this computer, restart the installation."

 

Pod UEFI wywala błedy w/w, muszę startować pod Legacy żeby zbootować.

 

Kożystałem jeszcze z tego:

https://www.fixitpc.pl/topic/2801-niedzialajace-acer-erecovery-po-czyszczeniu-mbr/

http://forum.pclab.pl/topic/989826-Windows-81-error-0xc0000001/page__st__20

 

Czy jest ktoś w stanie mi z tym pomóc ? Wyjściem jest wywalenie całej zawartości również z ukrytymi partycjami i instalacja na "czystym" dysku, ale nie tędy droga.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Majster, z racji tego, że tu jest GPT - to musisz mi przewinąc ekran, zapomniałem, że DMDE nie uchwyci tego na jednym screenie. Możesz też zrobić zrzut sektorów pierwszych 10. 

Narzędzia > Kopiuj sektory. Dalej intuicyjnie. 

W docelowym tylko wybrać plik. 

Oczywiście możesz zrobić parę screenów, żebym widział dane o każdej partycji. 

 

Dlaczego od razu nie zacząłeś z narzędziem do naprawy systemu podczas uruchomienia? I z tego co się orientuje - to fabrycznie system startuje z UEFI w tym modelu.. a żeby się upewnić - możesz przywrócić BIOS do ustawień fabrycznych. Odpalić system z płyty i uruchomić wspomniane wyżej narzędzie. 

Odnośnik do komentarza

Te zrzuty są bezużyteczne. Dałeś mi 10 pierwszych sektorów każdej z partycji, podczas, gdy prosiłem o 10 pierwszych sektorów dysku. Chyba jest różnica, prawda? 

Gdy uruchamiasz DMDE, a potem dysk - domyślnie jest zaznaczona opcja - "pokaż partycje". Możesz ją albo odznaczyć albo gdy Ci je wyświetli - po prostu zamknąć to okno i od razu przejść do Narzędzia > kopiuj sektory. Przecież nie pisałem nic o tym żebyś partycje wybierał i z nich robił zrzuty. 

 

I powiedz mi - jakie były działania na tym dysku robione. że wystąpił błąd ? I czy w końcu odpaliłeś narzędzie do naprawy systemu podczas uruchomienia? W zasadzie uważam,że z partycjami było wszystko w porządku. Nie dałeś mi co prawda poprawnych zrzutów, ale to raczej formaność. To z wpisami w BCD może być coś nie tak, a zanim zaczniemy się z tym bawić chciałbym zerknąć co automat najpierw powie.... zwaszcza, że kilku osobom recovery też nie chciało działać przez jakieś resztki systemowych plików na partycji rozruchowej (wbrew pozorom rozruchowa to właśnie ta, na której są właściwie pliki dla systemu), po usunięciu wszystkich - recovery zaczęło działać, chociaż przyznam się szczerzę, że nie odważyłbym się dać takiej rady. Dlatego najpierw odpal automat...  

 

Nie wiem czy to był skrót myślowy, niedokładność czy nieznajomość komendy, ale oczywiście bootrec /rebuildbcd  

i przed ta komenda wypadałoby zrobić backup obecnego bcd: 

  • bcdedit /export C:\BCD_Backup
  • c:
  • cd boot
  • attrib bcd -s -h -r
  • ren c:\boot\bcd bcd.old
  • bootrec /RebuildBcd

I rzecz trzecia, istotna - to, że Ty zrobiłeś skan w HD Tune i wszystko wyszło na zielono, wcale nie znaczy, że wszystko jest okej. Jeśli wcześniej sektory zostały uszkodzone, a potem zamienione - to ich zawartość poszła w zapomnienie. Dlatego pokaż proszę jeszcze dla formalności Smart dysku. Wspominałeś, że pod Ubuntu Smartu nie podaje... w HD Tune to częsta przypadłość, więc tym nie ma co się przejmować. Możesz wypróbować jeszcze GSmartControl pod win7 oraz Cristal Smart Info, żaden z tych programów nie jest natywnie 64 bitowy, więc w domyslnym WInRe x64 nie odpalisz... albo zrób WinPe za pomocą np WinBuilder i MistyPE z zaznaczoną opcją SysWow64

Odnośnik do komentarza

Przepraszam za zrzuty za szybko chciałem to zrobić. Innych działań na dysku nie było poza w/w. z /rebuild oczywiście skrót myślowy. Po wczytaniu domyślnych ustawiań BIOS - "Windows could not complete the installation. To install Windows on this computer, restart the installation." BIOS przestawiłam na Legacy, pod UEFI nie startuje płyta. Naprawianie - "Automatic Repair couldn't repair your PC, Press Advanded Option...". ->Command Prompt:

"bcdedit /export C:\BCD_Backup" ->"The store export operation has failed. The requested system device cannot be found." WinPE zrobione, ale nie rusza pod UEFI jak płyta z Win 8.

dmde_dysk.txt

smart.txt

post-15802-0-99850000-1434382381_thumb.png

dev1_lba0_10 .txt

Odnośnik do komentarza

Dobrze, skoro nie startuje z płyty przy UEFI - powiedz mi - jakie masz ustawienia w BIOSie? Dokładniej czy wyłączyłeś Secure Boot? Ja zaraz luknę jak to wygląda, o ile znajde manual do niego. 

Jeżeli komenda Ci nie działa to znaczy, że w ogóle Ci nie wyszukało profilu. Dlaczego o tym nie wspomniałeś? Przecież to bardzo ważne.... 

 

ale mniejsza, podczas gdy ja będę wertował manual - pobierz program Refind - http://www.rodsbooks.com/refind/getting.html, wypal na pendrive za pomocą programu Rufus, sformatuj pena na Fat32 i opcja GPT 

 

Edit: 

Nie znalazłem manuala serwisowego z opisem biosu.

Odnośnik do komentarza

Pen zrobiony. Karta Boot -> Secure Boot Disabled, Boot Mode -> UEFI, 1st Windows Boot Manager (Zmiana na CD/DVD nie uruchamia płyty mimo wszystko). Karta Security Secure Boot Mode -> Standard (nie można zmienić) Erase all Secure Boot Setting(nie można zmienić), Select an UEFI file as trusted for executing(nie można zmienić) Restore Secure Boot to Factory Default(nie można zmienić).

Odnośnik do komentarza

Po zbootowaniu z pena masz ikonke Windowsa? Możesz ją wybrać? Refind widzi zainstalowany windows 8?  

 

Zobacz czy ta partycji gdzie masz folder windowsa (rozruchowej) jest ukryty folder recovery. Jeśli jest to otwórz go i podaj nazwę podfolderu. To będzie ciąg znaków i liczb. Może uda się dodać to WinRE do BCD i z niego się odpalić. Taką mam wizję na razie....

Odnośnik do komentarza

Przyczyną obecnego stanu rzeczy jest GUID partycji systemowej. To GUID partycji EFI, na dokładkę ukrytej. WInRE jej nie montuje domyślnie i nie widzi zainstalowanego systemu windows, dlatego nie działają komendy podawane powyżej ani narzędzie do naprawy podczas uruchomienia. 

http://zapodaj.net/d3ebd34437730.png.html (tutaj inny przykład, podany GUID ustawiłem na partycji na moim pendrive)

 

Odpal WinRe, diskpart i wpisz w nim: 

sel disk 0 

sel partition x (x to nr partycji systemowej) 

set id=EBD0A0A2-B9E5-4433-87C0-68B6B72699C7 

 

Następnie zobacz czy wtedy WinRE wykryje wersje zainstalowana i będziesz mogl wybrac profil.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Sprawę samego systemu i komunikatu: "Windows could not complete installation. To install Windows on this computer, restart the installation" - załatwia wciśnięcie shift + F10. Ukaże się CMD, tam wystarczy przejść do folderu oobe komendą: cd oobe, a następnie wpisać msoobe [enter]. 

Enter i ruszy dalsza personalizacja, a potem finalnie windows się zainstaluje. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...