Skocz do zawartości

Błąd 0xc000000f przy uruchamianiu.


Neshi

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z laptopem (Samsung R540), gdzie podejrzewam coś z dyskiem, ale wolałabym się upewnić. System to Windows 7, przy uruchamianiu komputera wyskakuje mi Windows Boot Manager z informacją, że Windowsowi nie udało się załadować i powinnam użyć opcji "Napraw komputer" z pyłki instalacyjnej Windowsa. Niestety ta opcja nie działa, po przejściu do Opcji wyboru laptop się zawiesza, kółeczko potrafi się kręcić przez godzinę i jedyne co da się zrobić to wywołać wiersz poleceń klikając Shift +F10. To samo dzieje się przy próbie postawienia systemu na nowo, zawiesza się i nic nie da się zrobić poza wywołaniem wiersza. Informacja która pojawia się na starcie to:

Status: 0xc000000f

Info: The boot selection failed because a required device is inaccessible. 

Moje pytanie brzmi czy da się coś z tym zrobić? Do plików w systemie mogę dostać się tylko przez Ubuntu z USB.

Z rzeczy, które próbowałam robić w wierszu poleceń:

 -bootrec /fixmbr ; bootrec /fixboot ; bootrec /RebuildBcd - dwie pierwsze robi prawidłowo a przy trzeciej zaczyna myśleć, robi to przez jakiś czas i brak oznak żeby to robił dalej

-sfc /scannow - skanuje, twierdzi, że trzeba zrestartować i ponownie uruchomieć sfc i tak w kółko

-rstrui.exe - "Aby wykonać przywracanie systemu, musisz określić, którą instalację systemu Windows chcesz przywrócić. Uruchom komputer ponownie, wybierz system operacyjny (niewykonalne z poziomu konsoli, przynajmniej nie znam na to sposobu) a następnie wybierz funkcję Przywracanie systemu " 

-chkdsk /f  - nie znajduje problemów ale pokazuje komunikat "Nie można przenieść zarejestrowanych komunikatów do dziennika zdarzeń. Kod błędu: 50"

Przed tą awarią nie było nic instalowane ani pobierane coś co mogło zawierać wirusa, mimo to zaczął strasznie zamulać i wieszać się od razu po załączeniu systemu i probie zrobienia czegokolwiek - stąd to Ubuntu żeby zgrać najważniejsze dane. 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeżeli masz Ubuntu to w nim jest program GSmartControl. Odpal go, wybierz dysk, a potem zakładkę Attributes. Jeżeli nie będzie nic czerwonego - to przygotuj instalkę windowsa albo na pendrive albo na płytę i uruchom WinRe, a następnie tam daj opcję - naprawda systemu podczas uruchomienia.

WinRE tak jak już napisałam nie działa - komputer nic nie robi, mimo, że "kółeczko" się kręci i zacina się na pierwszym oknie (Opcje odzyskiwania systemu). Jutro zobaczę jeszcze z tym GSmartControl. 

Odnośnik do komentarza

Z Twojego posta odczytałem, że próbowałaś uruchomić WinRe z dysku, a nie z płyty... płyta, którą używasz nie jest brandowana? (Nie masz jej od procudenta lapka, pobierałaś prosto od microsoftu?), wersja bitowa jest zgodna? 

 

Co do komendy sfc, temat wałkowany wiele razy, przekleję z forum: 

sfc /scannow /offbootdir=X:\ /offwindir=Y:\windows

X = partycja z plikami rozruchowymi, Y = partycja z Windows. Niekoniecznie X równa się Y, rozszczepienie zachodzi przy obecności partycji "Zastrzeżone przez system". Najszybciej sprawdzisz litery w Wierszu polecenia wpisując komendę notepad i z menu Plik > Otwórz > z boku klik w Komputer > lista dysków się zgłosi.

 

Ale podaj najpierw smart dysku....

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...