Skocz do zawartości

Ikona do istniejącego wpisu w menu kontekstowym.


yamata

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie.

 

Otóż miałem dziś taki kaprys, by sobie upiękrzyć menu kontekstowe WIN7. Jakoś tak mnie tknęło, że opcja "odśwież" nie ma fajnej ikonki z tradycyjnym zakrętasem w formie strzałki...

I zrobił się z tego problem. Całkiem poważny, wbrew pozorom.

 

Wiem. Jest masa programów do edycji menu kontekstowego pulpitu. Jest też edycja rejestru, która nie sprawia mi kłopotu łącznie z dodawaniem funkcji i ikon.

Ale opcja "odśwież" zaklęta jest w C:\Windows\System32\pl-PL\shell32.dll.mui, do której to można się dostać tylko Resource Hacker'em pod pozycją: Menu\215\1045

No i super. Wiem gdzie jest, jak zmienić jej nazwę czy wytłuścić. Ale jak do jasnej anielki przypisać do niej obrazek ikony, najlepiej tak, jak do każdego innego punktu w menu, to już niestety nie wiem...

 

Nie znam ani komendy, ani sposobu na powiązanie jej z obrazem. Kombinuję na podstawie tego opisu:

http://www.askvg.com/add-an-image-in-desktopexplorer-context-menu-in-windows-xp/ Pomijając, że to nie ten system i nie chodzi mi o w klejenie obrazka...

http://www.askvg.com/tutorial-all-about-resource-hacker-in-a-brief-tutorial/ Oraz tego opisu, który niestety nie odpowiada na moje pytanie.

 

Nie jest to problem życia i śmierci, ale może ktoś się w to już bawił i zna odpowiedź?

Ciekawą o tyle, że jak większość rzeczy w Windows nie jest tylko prostą edycją rejestru...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...