Skocz do zawartości

Nowa karta graficzna do 1600zł


Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Ostatnio miałem ten sam dylemat (tyle że ja wygrzebywałem się z epoki brązu (HD 5770)). I już upatrzyłem sobie R9 290 i piałem z zachwytu na myśl o jego zdobyciu... ale ostatecznie kupiłem GTX970 Gigabyte'a na morele.net za 1530 zł (4gb VRAM GDDR5, 256bit tylko, ale daje radę, 3x chłodzenie WINDFORCE), który wypada we wszelkich testach nie testach zauważalnie lepiej od R9. Jestem mega upiornie turbo zadowolony. GTA V - ultra, Wiedźma 3 - uber, arma 3 - very high. Dodatkowo (a morele.net tę promocję wspiera) dostajesz wiedźmę 3 i nowego nietoperza (cyfrówki) gratis (nie dostałem bata, bo kupiłem kartę zanim dodano go do promocji... shame). Nie wiem, czego chcieć więcej. Ah - ja mam procesor fx-4100 więc wiesz - z twoim będzie nawet lepiej. Jedna uwaga - ja wyciąłem dremmelem połowę klatki na dyski, żeby karta się zmieściła (i nawet wtedy ledwo się mieści).

 

Zasiłę mam 550W cheiftec i wydaje się mi, że to ledwo co na styk wystarcza. Nie słyszałem w ogóle o czymś takim jak Tacens Radix i nie wydaje mi się, żeby to była jakakolwiek dobra marka. Polecam chieftec, be quiet może jakiś droższy modecom. W tej kwestii może ktoś inny będzie mógł lepiej doradzić.

Odnośnik do komentarza

Spoko.

Problemy z jakimi się borykam to..:
Obecnie mam system Win 8.1 pro z tym że to było tak... Zakupiłem najpierw Win 7 OEM - ta licencja przypisuje system do numeru płyty głównej .Do Win 7 dokupiłem później Upgrade do Win 8 pro.

I teraz tak .. ponieważ wiem  o ile się nie mylę że Win. 8.1 OEM ma zmieniona licencję która umożliwia upgrade płyty głó0wnej czy wymianę jak kto woli.

Czyli jak bym chciał przesiadkę zrobić na inną płytę główną zrobić to muszę nowy system kupować czy ta licencja już obejmuje Win8 ten upgrade który dokupiłem do Win7.

Czy morze ktoś się orientuje czy przy WIn 10 będzie podobnie jak z 8 że będzie można dokupić upgrade?.

Rozważam nową płytę na wyrost żebym mógł dalej robić upgade a na procku zostać na razie.

A co do Grafiki to chyba jednak na GTX 970 przesiadkę zrobie musze popatrzeć na temperatury jeszcze.

 teraz jest FX8350 BE- Spartan Pro He924

Asrock  Extreme 3 870 r2.0

Ram 1600 32GB Goodram

MSI R 7950 który mi się za bardzo grzeje i wypadało by zakupić Gelida chłodzenie do niego albo wodę dać

 

Wymyśliłem to sobie tak że dam:
Nową obudowę z wentylatorami i miejscem na chłodnicę

FX  wykręcę na wodzie

Grafikę dam GTX 970 Albo dam drugiego 7950 w CrossFire  a do swojego dam Gelida chłodzenie.

wymienię płytę główną na 220W dla procka
później procka
 i w konsekwencji przebuduje jednostkę
.

Jak to widzicie jaki upgrade robić no i co z systemem????
 

Odnośnik do komentarza

Pozwolę sobie wyrazić tu swoją opinię, może mi nikt głowy za to nie utnie.

 

 

Rozważam nową płytę na wyrost żebym mógł dalej robić upgade a na procku zostać na razie

 

Uważam, że to jest błędne założenie. No... może nie tyle błędne, co mało wydajne.

 

Karty Nvidii jest teraz modnym łączyć z prockami intelami. Karty Nvidii lubią być wsparte intelami. i5 i i7 są wydajniejsze od FXów. Moim zdaniem lepiej jest wymienić MOBO pod np. i5 jeśli na styk z budżetem. Nie ma sensu za bardzo pozostawać przy tym samym sockecie procesora tak długo - jak wymieniasz tylko grafę, to ok - ma to uzasadnienie. Ale jeśli już wymieniasz grafę i płytę a chcesz to zrobić maksymalnie wydajnie - IMO opłaca się wstrzymać miesiąc, dozbierać trochę groszy i zafundować nowej karcie graficznej trochę ciepełka :)

 

 

Sam chciałem kupić R9 - i niby miałem nawet kasę, ale wstrzymałem się miesiąc, by dostać kolejną wypłate i wysupłać coś wydajniejszego - BUM - cena spadła i kupiłem GTX. Gdybym poczekał jeszcze miesiąc - to dostałbym nowego batmana. Zadaj sobie sam pytanie - co będzie, jak poczekam ten miesiąc, ochłonę, dokładniej się rozeznam, będę dysponował budżetem o 100, 200 albo kilkaset zł większym?

 

Ja teraz jestem utknięty w sytuacji, gdzie GTX 970 męczy się niemiłosiernie, ciągnąc za sobą socket AM3+ i siwiejącego już FXa 4100 i zadowolenie z grafy ten fakt baaaardzo psuje + najnowsze gry czasem chrupią, gdy FX dyszy nad ich obliczaniem.

 

 

A jeśli chodzi o temperatury - karta 54, procesor 57-60 max przy na prawde dużym zarzynaniu - a nie mam wymyślnego chłodzenia itd. Windforce na karcie + zwykły, standardowy BOX na proc. Nigdy nie robiłem OC, nie mam i nigdy nie będę robił.

Odnośnik do komentarza

Michal0z Nie napisałeś nic o systemie...Rozmawiałem z dziewczyną ze  sklepu na temat Windy 8.1 w zw. z tym tematem i powiedziała żeby jak zrobię przesiadkę to zadzwonić do Microsoftu i aktywować system na nowej płycie głównej .

Nie wiem czy tak da radę? może oni maja jakieś loty wysokie w tym sklepie...W każdym razie decyzja zapadła. Biorę w tym miesiącu tego GTX 970.I teraz kolejna sprawa w zw. z Windowsem 10 , ponieważ ja mam również Asusa Xonar DX i nie wiem czy będzie wsparcie dla sterowników pod Win 10. Pamiętam jak wszedł Win 8 to wtedy korzystałem ze sterowników pod Win 7 i było ok. Asus później dopiero wydał stery pod Win 8.1. Czy będę mógł korzystać ze sterów z 8.1 pod Win 10?
A jeżeli chodzi o Intela to mogę sobie na razie kupić samą płytkę główną i dopiero zrobić przesiadkę jak procek dokupię  tylko że ja nie mam pojęcia jaką płytę wziąć żeby była na wyrost oraz procka żeby się kręcił i też był na wyrost.
Chciałbym żeby płytka miała SLI + CrossFirreX razem bo różnie to może być.. doradźcie coś. Dalej walczę z obudową nie wiem co mam wybrać już mam taki mętlik w głowie że szok. Nie mogę się zdecydować czy Zalman Z11

czy Gladius x60 czy AEROCOOL VS-92 .
Czyli tak teraz idzie karta później obudowa i chłodzenie
Później najwyżej płyta główna i procek ale co i jak tutaj to ni hu hu ..

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za pomoc i komentarze.
Przesiadłem się na GTX 970 MSI.

Swojego MSi Radeon HD 7950/OC wystawiłem na aukcję za cenę wyjściową 400zł jeżeli kogoś by to interesowało.
Mój wynik z nowym GTXem  w 3DMark11 Perfomance to 11149 .http://www.3dmark.com/3dm11/9917143
Jestem bardzo zadowolony. Pozdrawiam.

http://allegro.pl/msi-radeon-hd-7950-oc-3gb-384bits-i5437075818.html

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...