Skocz do zawartości

Co zrobić aby CHKDSK nie używał całej pamięci RAM?


Rekomendowane odpowiedzi

Co zrobić aby CHKDSK albo UltraSearch nie używał całej pamięci 10 GB RAM?

Programy skanują Master File Table (MFT)

Ostatnio jak sprawdzałem 2 partycje to użycie było 99% + pagefile.sys powiększył się o dodatkowe 8 GB. Ale to było wciąż za mało i pojawił sie komunika aby zamknąć CHECKDISK TOOL bo można utracić dane.

 

Przecież nie mogę powiększać niewiadomo ile pamięci stronicowania (Domyślnie mam 8GB MAX) ... Mam ustawić 20 GB ? To chyba lekka przesada?

 

Screen%20Shot%2005-20-15%20at%2012.49%20

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

"Przecież nie mogę powiększać niewiadomo ile pamięci stronicowania (Domyślnie mam 8GB MAX) ... Mam ustawić 20 GB ? To chyba lekka przesada?"

 

Czy ja wiem? Niby to głupie i niepotrzebne. Wszystkie zalecenia dotyczące tuningu i optymalizacji Windows mówią o zmniejszeniu czy nawet wyłączeniu pliku wymiany na komputerze, szczególnie na dyskach SSD.

Z drugiej strony, zależy kto i czego używa. Bez choćby minimalnego pliku wymiany nie dostaniesz zwrotnych informacji o błędach BSOD. Dla mnie absolutnie konieczne choćby i na SSD. Więc początkowo ustawiłem na 512MB.

Problem w tym, że przeglądarki natychmiast zaczęły wyświetlać komunikaty o braku pamięci. Mimo że mam jej tylko skromne 32GB. Oczywiście nie zajmowały całej, darły japę o plik wymiany...

Po oddaniu we władanie systemu drugiej partycji na SSD komunikaty zniknęły. W tej chwili plik wymiany ma właśnie 32GB. I niech mu ziemia lekką będzie, przynajmniej nie mam co chwilę idiotycznych komunikatów o "braku pamięci"...

 

Twoim problemem jest raczej to, co powoduje zatkanie pliku wymiany. CHKDSK? A czemu on tak mieli ten twój dysk? Może dysk się sypie? Sam z siebie w ogóle nie powinien odpalać.. Co to za proces i co go wywołuje?

Odnośnik do komentarza

yamata - odpowiedż jest dzienninie prosta. Spróbuj wywołać wiele wątków na tym samym dysku, głowica wtedy wykonuje wiele ruchów jednocześnie... Im więcej wątków tym mielenie głośniejsze...

W tym przypadku za przeproszeniem Autor programu "Abel" - nie wziął pod uwagę, że NIE MOŻNA wykonywać więcej niż jeden proces  jednocześnie. Wiąże się to ze zbyt dużym obciążeniem dysku (High Wrire/Read) i użycie pamięci przez CHKDSK się sumuje...

 

a) w przypadku gdy dysk jest wielki

B) na dysku znajduje się mnóstwo małych plików

c) pamięć podręczna jest niewystarczająca

 

Znane mi programy do sprawdzenia dysków - nigdy nie wywołując więcej niż jeden wątek sprawdzanie w tym samym czasie...

Np. Microsoftowy CHKDSK, DiskChecker itd.

 

Powiem, krótko programy Abel Soft mają proste intefejsy ale mają poważne BUGI...które zagrażają bezpieczeństwu danych na dysku...

 

Cenię tylko jeden program SSD Fresh.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...