Skocz do zawartości

Zawieszanie się dźwięku - błąd sterownika i usługi Windows Audio


Aveo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam problem z dźwiękiem w systemie. Często, w losowych momentach (czy dźwięk jest odtwarzany czy nie) sterownik i/lub usługa Windows Audio się zawieszają i przestają być odtwarzane jakiekolwiek dźwięki. Np. podczas rozmowy skype gdy to się wydarzy, dźwięk skype działa, lecz cała reszta źródeł dźwięku (system, gg, wyszukiwarka itd) przestaje go odtwarzać.

Wcześniej pomagało w sterowniku Asusa zmienić liczbę kanałów z 6 na 8 i z powrotem na 6 i dźwięk działał ponownie. Jednak od kilku dni zmiana kanałów skutkuje całkowitym zawieszeniem się panelu Asus Audio Center. Wcześniej tez pomagał zwykły restart komputera - teraz pomaga tylko reinstalacja sterownika. Nie zmieniałem również żadnych ustawień. Mam ustawione od daawna te same ustawienia. Karta też nie wygląda na uszkodzoną. Wszystkie kondensatory wyglądają dobrze.

Log z zawieszenia:

 

Opis:

Problem spowodował, że ten program przerwał interakcję z systemem Windows.

Podpis problemu:
Nazwa zdarzenia problemu: AppHangXProcB1
Nazwa aplikacji: AsusAudioCenter.exe
Wersja aplikacji: 0.3.0.68
Sygnatura czasowa aplikacji: 5281e50b
Podpis zawieszenia: 6841
Typ zawieszenia: 128
Oczekiwanie na nazwę aplikacji: svchost.exe:AudioClientRpc
Oczekiwanie na wersję aplikacji: 0.0.0.0
Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7601.2.1.0.256.48
Identyfikator ustawień regionalnych: 1045
Dodatkowy podpis zawieszenia 1: 684176a8af93fdb0880c321f9680323b
Dodatkowy podpis zawieszenia 2: db8e
Dodatkowy podpis zawieszenia 3: db8e3ef7485f65f6f355975961da3555
Dodatkowy podpis zawieszenia 4: 6841
Dodatkowy podpis zawieszenia 5: 684176a8af93fdb0880c321f9680323b
Dodatkowy podpis zawieszenia 6: db8e
Dodatkowy podpis zawieszenia 7: db8e3ef7485f65f6f355975961da3555

Przeczytaj w trybie online nasze zasady zachowania poufności informacji:
http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104288&clcid=0x0415

Jeśli zasady zachowania poufności informacji w trybie online nie są dostępne, przeczytaj nasze zasady zachowania poufności informacji w trybie offline:
C:\Windows\system32\pl-PL\erofflps.txt

 

 

Próbowałem też ręcznego restartu usługi Windows Audio, niestety skutkuje to błędem 1053: Usługa nie odpowiada na sygnał uruchomienia lub sygnał sterujący w oczekiwanym czasie. Skan systemu za pomocą sfc /scannow nic nie wykazał. 

 

Wcześniej zakładałem temat o zmianie płyty głównej bez reinstalacji systemu - po podłączeniu płyty starej przywróciłem partycje systemową z obrazu zrobionego przed wymianą płyty.

Wersja sterownika to najnowsza wersja UNi Xonar Audio z panelem Asus Audio Center (nieoficjalne sterowniki do tego modelu). Niestety problem pojawiał się też na sterownikach oficjalnych Asusa. Sterowniki instalowałem "na czysto" po usunięciu ich, ich pozostałości driver sweeperem i CCleanerem. 
Model karty dźwiękowej - Asus Xonar DG.

System Windows 7 64bit SP1. 

 

Logi systemowe:

http://speedy.sh/X7Pza/Logs.zip

Addition.txt

FRST.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Spróbowałem z UNi Xonar Audio z panelem C-Media. Niestety też to samo. W tej chwili słucham muzyki z chrome z youtube ale wszystkie inne źródła dźwięku go nie odtwarzają. Gdy wyłączę Chrome - Chrome tez przestanie go odtwarzać.

Zaobserwowałem też, że wystarczy nie ruszać usługi i ustawień dźwięku i uruchomić ponownie system i dźwięk znów działa.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...