Skocz do zawartości

Problemy z chłodzeniem laptopa


Stil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jest to mój pierwszy temat.

Mam laptopa Asus K53SV z dołożonymi 4GB RAM

Od jakiegoś czasu mój wentylator cały czas zapieprza jak głupi (Często go rozkręcam, czyszczę i wymieniam pastę).

Odpaliłem HWMonitor i tam na wentylatorze pokazuje mi 25500 RPM (Wydaje mi się że tak nie powinno być zwłaszcza że jak czytałem to ludzi ogólnie maja po 6000). W opcjach zasilania gdy chciałem sprawdzić i ustawiałem chłodzenie pasywne wentylator nie reagował i dalej zapieprzał jak głupi i mimo takich obrotów odczuwam spadki klatek po 20 minutach grania w CS:GO. Gdy chciałem włączyć speedfun i pogrzebać tam w opcjach to nie wykrywało mi wentylatora. Więc może wy pomożecie poniżej pokazuje screena z HWMonitor 

3ec5200809.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Proszę o to te screeny od razu dodam że podczas grania miałem takie zacinanie przy czym występował dźwięk w słuchawkach tak jak by zwarcia 

 

 

Początek po przerwie 4 godzinnej

14676ca0ef.jpg93e0742f7b.jpg

To się działo po 10 minutach, dłużej nie chciałem czekać przez te lagi z tym dzwiękiem

0a2b2ecd08.jpg

9042261f75.jpg

4d96303090.jpg

To po innej mapie (1 screen zrobiłem tylko)

fa7e61e105.jpg

Z góry dzięki za pomoc :D

Odnośnik do komentarza

Lapki to nie jest mój ulubiony temat. To sprzęt do zastosowań mobilnych.

 

Od jakiegoś czasu mój wentylator cały czas zapieprza jak głupi (Często go rozkręcam, czyszczę i wymieniam pastę).

 

No musi zapieprzać skoro procek przekracza szybko 100 st C.

Czy tu aby nie popełniasz błędu z tym wymienianiem pasty? Chyba w tych zabawkach stosowane są inne elementy pośrednie np. "termopady".

Możliwe, że coś robisz źle lub w systemie jest pasażer na gapę. Popatrz na tą stronę linkowaną przez @markaB - KLIK KLIK.

 

EDYTA

 

Zrób prosty test.

Poczekaj jak ta zabawka wystygnie.

Odpal go, uruchom Sensors i nic nie rób. Obserwuj temperatury.

Jeżeli nic złego nie będzie się działo to raczej błąd w montażu chłodzenia a jeżeli temp i obciążenie lapka zacznie rosnąć to mogą być problemy z softem, systemem lub infekcją.

Edytowane przez wieslaw531
Odnośnik do komentarza

Zrobiłem ten prosty test i i przez godzinę był włączony hwmonitor i nic więcej temp cały czas była na poziomie 49 stopni, zamówiłem termopady i zobaczę jak przyjdą może to coś zmieni. 

 

@janton nie wykluczam tego że czujnik mógł walnąć gdyż nie reaguje na to czy włączam chłodzenie pasywne czy aktywne, po prostu cały czas działa, lecz nie wiem jak to sprawdzić

Odnośnik do komentarza

Postanowiłem dziś jeszcze raz przeczyścić laptopa w tym rozkręciłem wentylator i wtedy zobaczyłem kurz jaki zebrał się polecam tak zrobić każdemu kto ma podobny problem gdyż to działa od razu temperatura na procesorze spadła o 10 stopni i czuć miły przyjemny wietrzyk. Sądzę że temat do zamknięcia ale może zostać jak ktoś inny bd miał podobny problem

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...