Skocz do zawartości

Wolny, głośny i gorący laptop - po formacie.


hoohoo

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór.

Mój laptop mulił mi na programach, podjęłam decyzję o formacie i myślałam, że to wszystko zmieni. Niestety nadal zacina mi się na Sketchupie, program się mieli, czasem jest brak odpowiedzi. Nie mam już do niego siły, więc piszę na forum. Używam Comodo Firewall i Avast Antivirus. Miałam wątpliwości czy łączyć dwa odmienne programy, ale podobno można, a ja wierzę w przestępczość komputerową.  Mam jeszcze nie zrobione aktualizacje z Microsoft Update (wyskakuje mi błąd o zainstalowanej już paczce Microsoft Live), ale coś tam się aktualizuje raz na jakiś czas od formatu. Aktualizacja ostatnia z 12 lutego 2015. Nie wiem czy ma to wpływ, ale mam do wymiany baterię jakoś pewnie od roku, dwóch, ale planuję raczej kupic nowego lapka za jakis rok niz inwestowac w tego. Jakos pol roku temu dmuchalam sprzezonym powietrzem (delikatnie, super ostroznie) wiatraczki, chodzil ciszej. Teraz komp chodzi mi troche glosniej, u wyjscia wiatraczkow jest goraco, Sketchup nawet jak sam jest wlaczony (z wylaczonym Comodo, only Avast) wiesza sie, a nie robie nie wiadomo jakich rzeczy, wrecz poczatek projektu.

Moj laptop mnie oslabia i chcialabym spytac: Czy ja robie cos nie tak na tym kompie, czy jest on po prostu za slaby na garsc programow?

W załącznikach potrzebne prezenty.

http://speedy.sh/fsQDN/Logs.rar

Raport mi sie nie zmiescil -

http://speedy.sh/bBWdE/raport.rar

Probowalam zrobic raport z Autoruns, ale nie jestem w stanie - rozpakowalam ten program, uruchomilam obie aplikacje, ale nie widze tam opcji Raport albo Save as....

Pozdrawiam serdecznie,

hoohoo

Addition.txt

FRST.txt

Sysinfo - 12042015 1113.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

 

hoohoo - poczekaj cierpliwie na opinię zaawansowanych użytkowników, którzy potrafią dokonać właściwej analizy logów, jakie załączyłaś, z mojej strony miałbym tylko taką uwagę, że Win7-64 już chyba może mieć takie problemy z bardzo wolną pracą przy 4 GB RAM na modelu Asusa K52JR z 2010 roku nawet na zupełnie czystym systemie, więc jeżeli Twpja maszyna sprawuje się jeszcze wystarczająco przyzwoicie, to może rozważ zwiększenie RAM do 8 GB (to max dla tego modelu wg Asusa) i chyba odpowiednia optymalizacja pliku wymiany tu też by się przydała, no ale poczekajmy jeszcze na inne opinie i na analizę Twoich logów...

 

Odnośnik do komentarza

hoohoo - jeśli nie możesz pracować, bo komputer się wiesza, to faktycznie wypadałoby szybko ustalić co jest przyczyną i jak temu zaradzić ? też mam Win7-64, lecz to system już zbyt złożony i skomplikowany, który trzeba dobrze znać i samemu rozumieć, co komu się doradza, by nie doradzić przypadkiem jak sam sobie ma zrobić jeszcze większą krzywdę, więc w zakresie Win7 to jednak powstrzymam się od "porad" wynikających z mojego 3-letniego doświadczenia z tym systemem - lepiej poczekaj na zaawansowanych użytkowników, którzy nie tylko z logów potrafią wyczytać co się dzieje, lecz przede wszystkim, sami dobrze wiedzą co innym doradzają ;)

 

ale jeśli maszyna chodzi, lecz wolno, to na razie nie ma powodu do paniki, bo system postawiłaś od nowa (w lutym po formacie), jak rozumiem, stąd na początek próbowałbym zrobić podstawowe testy sprzętu, a jeśli nie wykażą błędów, to zastanawiałbym się nad optymalizacją konfiguracji Win7-64 na tym modelu, aby nie był przeciążany tym czego nie używasz - tak najogólniej to ujmując :D

a na początek, to sprawdziłbym przede wszystkim sam dysk systemowym chkdskiem z wiersza polecenia, lecz uruchomionego jako administrator (Start - wiersz polecenia i z prawokliku Uruchom jako administrator, a jeśli nie widać go na liście, to może być w Akcesoriach, albo w Narzędziach systemowych, a następnie komenda "chkdsk") i jeśli nie znajdzie błędów, to podstawową weryfikację dysku można chyba zakończyć na tym etapie, lecz gdyby znalazł jakieś błędy, to należałoby zaplanować ponownie uruchomienie chkdsk z opcją naprawy przy restarcie systemu (w eksploratorze, dysk C:\, z prawokliku Właściwości, Narzędzia, Sprawdź, z zaznaczonymi obydwoma opcjami, także "Skanuj dysk...", a następnie "Zaplanuj sprawdzanie przy uruchomieniu..." ) i restart systemu;

a następne elementy komputera, to sprawdzałbym dopiero po wykluczeniu, że sam dysk nie ma błędów, bo do takich testów mogą być potrzebne narzędzia dedykowane przez ich producentów, również w BIOSie możesz mieć podstawowe narzędzia do sprawdzenia np. pamięci, dysku, itp., dostępne z menu BIOSu po wciśnięciu na samym starcie klawisza, bądź kombinacji klawiszy przewidzianej przez producenta BIOSu, najczęściej to Del, albo inne kombinacje, np. F1, F2, Esc lub kombinacje Alt, Ctrl, np. Alt+Ctrl+Esc, na ogół, jeśli nie jest specjalnie ukryty, to komunikat o przyciskach otwierających menu BIOS wyświetla się jako pierwszy na krótką chwilę przy uruchamianiu komputera,

a jeżeli te podstawowe testy sprzętu nie wykażą błędów, to dopiero wtedy zastanawiałbym się nad zakupem tej dodatkowej pamięci RAM (+4GB w tym przypadku), a następnie nad optymalizacją konfiguracji Win7 (wyłączeniu zbędnych narzędzi i procesów) i dopiero na tym etapie też nad ewentualną optymalizacją pliku wymiany - pod Win7 na ogół w zupełności wystarcza wielkość pliku wymiany określana przez system, no ale w tym przypadku, może lepszą wydajność dałoby się osiągnąć określając ją indywidualnie (np. 1, 2, choć to też już wyższa szkoła jazdy) i stąd taka sugestia w poprzednim poście :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...