Skocz do zawartości

win7 brak dysku naprawczego i problem z bootowaniem


fxmq

Rekomendowane odpowiedzi

Mam win7 dostarczony z eee pc 1201nl. Ostatnio nie mogę uruchomić windowsa, bo mam komunikat:

 

"Windows failed to start. A recent hardware of software change might be the cause. To fix the problem:

1.Insert your Windows installation disc and restart the computer.
2.Choose your language settings, and then click "Next".
3.Click "Repair your computer."

If you do not have this disc, contact your system administrator or computer manufacturer for assistance.

Status: 0xc000000f

Info: The boot selection failed because a required device is inaccessible."

 

Jak go uruchomić?

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

A po co Ci model mobo?  

 

Niestety, trzeba się uzbroić w nośnik z windowsem. Czy to płyta czy pendrive. Na początek chkdsk c: /r , ale w przypadku, gdy są problemy z dyskiem ta komenda może zaszkodzić. Rzadko się to zdarza, ale jednak. Te modele mają domyślnie instalowane 32 bitowe systemy, więc odpalisz w WinRE (opcja napraw komputer) program, którym sprawdzisz czy posiadasz na dysku problematyczne sektory - np. GSmartControl, pamiętaj tylko, że nie jest to program domyślny w windowsie, będziesz go musiał sam dograć, program w stylu "portable". 

http://sourceforge.net/projects/gsmartcontrol/files/0.8.7/gsmartcontrol-0.8.7-win32.zip/download

tutaj w formie zipa, wiec musisz rozpakowac. 

Jeżeli po chkdsk się sytuacja nie zmieni, to powinno pomóc: narzędzie do naprawy systemu podczas uruchomienia. 

Odnośnik do komentarza

To może pokażesz szczegóły tej próby naprawy? 

http://www.7tutorials.com/files/img/startuprepair/startuprepair3.jpg

Tak jak na screenie, tylko nie Finish, a View diagnostic and repair details. 

 

Możliwe, że uszkodzony jest BCD, wówczas powinno wystarczyć jego podmiana z kopii... czyli z folderu boot na partycji systemowej (paradoksalnie partycja systemowa to ta, ktora zawiera pliki niezbedne do uruchomienia systemu), a wiec to moze byc ta partycja 100 MB, a moze byc ta, na ktorej jest system. W wiekszosci przypadkow partycja c, 

ren /boot/bcd bcd.old 

ren /boot/bcd.bak bcd

 

Równie dobrze bcd może być poprawny, a coś z systemem nie tak, ale wowczas musialoby go.... nie byc albo brakowac najwazniejszych plikow, tak mi sie wydaje.... 

Odnośnik do komentarza

Groszexxx - też tak myślę, to może być uszkodzenie BCD - wczoraj właśnie miałem coś podobnego po przywróceniu w MSCONFIG Uruchomianie normalnie po diagnostycznym - dostałem kod błędu 0xc000225 z brakiem możliwości dostępu nawet do fabrycznego środowiska odzyskiwania ani do WinRE na dysku twardym i musiałem skorzystać z konsoli odzyskiwania z CD - gorzej jeśli kolega fxmq nie ma pod ręką konsoli odzyskiwania własnego systemu na CD, wtedy chyba będzie musiał skorzystać z płyty startowej ściągniętej z netu i nagranej na CD, ale z której najlepiej, to już nie potrafię pomóc ;) ale od tego bym zaczął, aby na samym początku wykluczyć błąd samego rozruchu...

 

edit: o, o tworzeniu CD z WinRe tutaj

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...