Skocz do zawartości

Windows 7 - System się nie ładuje.


macwyk

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :)

Proszę o pomoc w rozwiązaniu opisanego problemu:

Z trzy tygodnie temu postawiłem Windows 7 Home Premium SP1 na nowym dysku SSD. Po instalacji wyłączyłem sporo Usług, nie zauważyłem po tym żadnych problemów.

Wszystko było dobrze, aż do wczoraj. Pozowliłem wczoraj na aktualizację sporej ilości aktualizacji (ponad 200). Istalacja niektorych nie powiodła się, a po jakimś czasie w trakcie pracy wyskoczył niebieski ekran śmierci. System jednak dał się uruchomić ponownie. Doinstalowały się kolejne aktualizacje (ale instalacja częsci też się nie powiodła). Wszystko wydawało się ok, aż znowu pojawił się niebieski ekran.

Po tej awarii system już nie wstał, a w trakcie uruchamiania komputera powitał mnie błąd:
 

"Windows faild to start. A recent hardware or software change might be the couse. To fix the problem:

1. Insert your Windows installation...
2.
3.
 ...

Status: 0xc000000e

Info: The boot selection faild because a required device is inaccessible."

 

Z tego co wiem, dysk pracował w trybie zapisującym w trakcie pracy pliki w pamięci operacyjnej zamiast na dysk celem zwiększenia żywotności (przynajmniej tak to zrozumiałem), a że korzystam z programów mocno pożerających pamięć RAM, czy brak pamięci też nie przyczynił się do tej sytuacji?

 

Załączam skan frst. Mam nadzieję, że wystarczająco opisałem temat i dołączyłem co należy.


Czy są jakiekolwiek szanse na uratowanie tej instalacji?


Z góry dziękuję za pomoc! :)

Edit:

 

Próbowałem automatycznej naprawy i przywracania systemu od razu po zdarzeniu, ale całkowicie bez jakiekolwiek efektu.

Zauważyłem także, że instalator Windows widzi dysk SSD, ale tak jakby nie była utworzona na nim partycja.

 

FRST.txt

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

macwyk przypuszczam, że Twoja prośba o pomoc może być już nieaktualna, bo chyba nikt na Forum nie znalazł jednak czasu, jak to w życiu bywa, aby na czas odpowiedzieć na Twój post i prawdopodobnie rozwiązałeś problem inaczej, abo przeinstalowałeś cały Win7 od nowa - ale w takim przypadku, jak opisałeś, to na początek próbowałbym odzyskać dostęp do istniejącej konfiguracji Win7 poprzez Windows Recovery z CD i naprawę BCD, a jeżeli nie utworzyłeś płyty CD z WinRE z własnego systemu, to płyty WinRE opisane są tutaj, a dopiero w drugiej kolejności następne kroki,

 

a jeśli udało Ci się rozwiązać problem w międzyczasie, to może też dla zamknięcia tematu napisz tu innym jak ? :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...