Skocz do zawartości

Nagły spadek wydajności PC


Rael

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

z racji, że jestem tutaj nowy z góry przepraszam za błędy w redakcji posta.
Od razu dodaję, że moja wiedza na temat szeroko pojętego zagadnienia komputerów nie jest  zaawansowana.

Od jakiegoś tygodnia spotkałem się z problemem, jaki nawiedził mój PC. Od wspomnianego okresu mój komputer znacznie obniżył wydajność, ale po kolei...
Około 2 tygodni temu dołożyłem do komputera pamięć RAM oraz dodatkowy dysk. RAM zwiększyłem z 2GB na 8 GB a dysk 320 GB (na którym postawiłem system Windows 7). Z początku odnotowałem znaczną poprawę wydajności PC, a takie gry jak Diablo III, League of Legends czy StarCraft II nie stanowiły większego problemu. Jednakże, jakiś tydzień temu mój komputer przestał sobie radzić z tak starymi grami jak np. wspomniany LOL. FPS w trakcie gry potrafił wynosić nawet "1"... Rozumiem, gdyby po prostu komputer był za słaby, ale wcześniej o jakichkolwiek "lagach" nie mogło być mowy, nawet na 2 GB RAM.

Po amatorskiej diagnozie i przeczytaniu paru forów, sprawdziłem zużycie procesora oraz jego temperaturę. W menadżerze zadań zużycie CPU potrafiło nagle skakać do 100% przy prostych czynnościach, a temperatura oscyluje w granicach 81-85 C, gdzie wyszukałem, że dla mojego procesora powinna ona wynosić 72 C... (czy to prawda?)
Oto parametry mojego sprzętu:
Procesor - Intel® Core2 Duo CPU E8400 - 3GHz

Pamięć ram - 4x2GB = 8 GB

Zasilacz - 230V/50Hz, 5A / 550 W
- wszelkie inne dane jestem w stanie na bieżąco dopisać o ile będą potrzebne.

 

Proszę o pomoc, ponieważ sam nie jestem w stanie naprawić tego problemu. Chciałbym aby komputer działał tak jak pierwotnie, nic więcej, a wiem, że gry o których pisałem są w jego zasięgu.

Serdecznie pozdrawiam,
Paweł.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...