Skocz do zawartości

Dwa sektory TIME w MHDD - czy da się wydrębnić?


aszejda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jakiś czas temu, w laptopie Dell E5430 zaczął pojawiać się bluescreen. Dysk przeskanowałem programem HD Tune ale nie wykrył bad sektorów. System więc przeinstalowałem i bluescreen przestał się pojawiać. Niestety laptop w pewnych momentach zaczął się wieszać i spowalniać (aktualnie mam problem z zainstalowaniem polonizacji do office-a) więc zrobiłem dokładniejszy skan programem MHDD. Wykryło 2 sektory TIME które domyślam się były przyczyną wcześniejszych BSoD. Reszta dysku, może prócz 2 sektorów z czasem <500ms, wygląda nie najgorzej. Moje pytanie to czy da się sensownie wyodrębnić te sektory i czy jest w ogóle sens to robić. Bo jeżeli problem miałby się powtórzyć w najbliższym czasie, to chyba lepiej będzie wymienić dysk.

 

 

post-13055-0-72220000-1426674976_thumb.jpg

post-13055-0-23660000-1426674987_thumb.jpg

post-13055-0-12180000-1426675010_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Te problemy występują w obszarze systemu.

Powinieneś mieć płytę do przywracania systemu (DELL je dawał).

 

Masz zarejestrowanych 79407 błędów transmisji danych do/z dysku. Prawdopodobnie problem z podłączenie dysku.

 

Możesz próbować naprawiać problemy z czasami ale w trakcie operacji TRACISZ WSZYSTKO na dysku.

Konieczna kopia ważnych danych na inny nośnik bo będziesz musiał wszystko instalować od zera.

 

Jeżeli zdecydujesz się na to działanie to odpalasz MHDD i w linii komend (NIE F4 + F4) wpisujesz polecenie : erase i enter. Potwierdzasz.

Nastąpi pełne zerowanie całego dysku przez wpisanie wszędzie wartości 0. Trwa tyle ile skanowanie.

 

Po ukończeniu ponownie wchodzisz jak do skan ale w pozycji REMAP spacją zmieniasz wartość na ON. F4.

Nastąpi próba remapowania wadliwych sektorów z wykorzystaniem puli sektorów rezerwowych.

Możesz również ponowić skan (Remap spacją na OFF) i sprawdzić czy nastąpiła znaczna poprawa (znikły długie czasy powyżej 150 ms).

 

Po wszystkim robisz SMART (F8) i sprawdzasz czy parametr 05 zmienił wartość.

 

W zależności od wyników decydujesz czy dalej ryzykować czy odciąć pępowinę.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za odpowiedź. Mam nadzieję, że wystarczy samo dociśnięcie dysku i nie jest to problem z gniazdem bo może być ciężko z naprawą. Zabieram się za czyszczenie.

 

 

EDIT:

 

Po zakończonym zerowaniu SMART "199 : Ultra ATA CRC Error Rate" wynosił 79428 czyli podczas pracy od pierwszego skanowania, które zeszmaciłem na forum, przybyło trochę błędów. Po REMAP-owaniu parametr pozostał bez zmian. Ilość realokowanych sektorów po zerowaniu i REMAP-ie - 0.

 

Czy mogę to rozumieć jako problem rozwiązany i stawiać ponownie system?

post-13055-0-91560000-1426767531_thumb.jpg

post-13055-0-37840000-1426767545_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...