Skocz do zawartości

Czy na takim sprzęcie odpale ubuntu i podstawowe aplikacje?


chato

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to laptop z 1.6 Pentium Dual Core, 768 RAm'u (bo 256 zabrała karta graficzna) ????

Mysłałem o nowym ubuntu ale niewiem czy pójdzie. Chce się przesiąść z Xp'ka na Ubuntu. Chce przegladać strony internetowe, muza, i open office,jakiś darmowy antywir rezydentny. Bez jakiś wodotrysków.

Pytam bo nie doszukałem się ile naprawdę ta dystrybucja pożera RAM'U z wymienionymi aplikacjami.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
jakiś darmowy antywir rezydentny.

 

:D

nie będzie Ci potrzebny.

 

 

Bez jakiś wodotrysków.

 

To może Xubuntu? Zwykłe Ubuntu ma GNOME, który jest dość ciężki, natomiast Xubuntu ma lekką powłokę XFCE, idealną dla starszych komputerów. Tu masz mnóstwo zdjęć: KLIK

 

 

Oczywiście możesz też zainstalować zwykłe Ubuntu, następnie zainstalować XFCE lub Fluxboxa (kolejna lekka powłoka ;) ) a następnie Gnome usunąć ;)

Odnośnik do komentarza

Czyli Gnome odradzacie???Zależało mi ponieważ z tego kompa mają też korzystać osoby średnio zaawansowane więc musze dostosować kompa pod wszystkich :)

A XFCE nie powala, bo już sobie testowałem Xubuntu z live cd i tak średnio.

Ubuntu podbrałem Wersja polska 10.10PL z ubuntu.pl i odpalone jako live CD zabierało coś koło 265-280 RAMU z odpaloną mozillą więc chyba po zainstalowaniu powinno być trochę lżej??, mogę się mylić......

Odnośnik do komentarza
Czyli Gnome odradzacie???

 

W sumie ciężko coś doradzić, na moim starym komputerze z 256 MB RAM nie mogło być mowy o jednoczesnym korzystaniu z Firefoxa, Amaroka i Open Office'a (Ubu 8.04 z GNOME) , ale Ty masz tego RAMu więcej i wyszły nowe wersje (przede wszystkim powłoki), więc nie musi być najgorzej.Ja na Twoim miejscu zainstalowałbym sobie zwykłe ubuntu przez WUBI i potestował, nie trzeba się bawić z partycjami. Jakbyś się zdecydował, WUBI byś usunął i dopiero później sformatowałbyś partycję z Win XP.

Odnośnik do komentarza

Problem jes z RAM'em. Mam zajęte dwa sloty przez 2x512 MB z czego 256 zabiera grafa :(

Najgorsze jest to,że producent podaję iż najwięcej można wmontować 2 x 1024 MB więc całkowicie 2 GB Ramu by miał, jak odjąć grafę to nie powala no i oczywiście cieżko jest dokupić DDR2 667(chyba coś koło tego taktowanie) MHz :(

Odnośnik do komentarza

Problem jes z RAM'em. Mam zajęte dwa sloty przez 2x512 MB z czego 256 zabiera grafa :(

Najgorsze jest to,że producent podaję iż najwięcej można wmontować 2 x 1024 MB więc całkowicie 2 GB Ramu by miał, jak odjąć grafę to nie powala no i oczywiście cieżko jest dokupić DDR2 667(chyba coś koło tego taktowanie) MHz :(

 

 

Wcale nie tak ciężko kupić. Oferta pierwsza z brzegu 49 szt.

link

 

Pamięci do laptopów DDR2 667MHz.

link

Odnośnik do komentarza

Dla openSUSE z KDE 512MB wystarcza do w miarę komfortowej pracy. W przypadku Ubuntu powinno być podobnie. Procek jest w miarę niezły, więc warto sprawdzić jak to będzie. Być może będzie trzeba jednak wyłączyć parę zbędnych demonów, żeby to działało sprawnie, ale tragedii być nie powinno.

 

@Up Mi to wygląda na notebook, a nie standardowy PC.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...