Skocz do zawartości

Problem z internetem.


Kris96zg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam taki problem, że od długiego już czasu internet co chwile przerywa. Są to przerwy kilku sekundowe, czasem dłużej ale jest to uciążliwe w korzystaniu np. ze skypa lub gier korzystających z połączenia internetowego. Jest on również dosyć wolny, mimo iż speedtest pokazuje przyzwoitą prędkość ok 6 mb/s, mimo to strony jak twitch.tv czasami musze oglądać w jakości najniższej a czasami śmiga na najwyższej, ale predkosc internetu jest taka sama. Nie ważne czy po kablu czy z wi-fi przerwy występują. Zauważyłem, że przy tych chwilowych przerwach mój ping skacze do wysokości często ok.2000 i wtedy na chwile rozłącza rozmowę. Dzwoniłem wielokrotnie do dostawcy (mieszkam na wsi) ale on mówi, że po jego stronie internet nie padł ani razu. Również co dziwne gdy sprawdzam stan sieci, pokazuje mi że cały czas pakiety danych są odbierane. Korzystam z laptopa asus n750jk ,ale problem występuje również na komputerze stacjonarnym(win XP). Czytałem na wielu forach w podobnych tematach, że czasami trzeba było skonfigurować ręcznie sieć, ale z uwagi na to, że jestem całkowicie zielony w tych sprawach nie brałem się za to, aż do teraz, gdy jest to prawie nie do zniesienia, a na wsi dostawca ma monopol. Prosiłbym o podania jakiś programów, które by sprawdziły czy coś w tle nie obciąża mi sieci itp. Może jest to związane z nachodzeniem się pasm, nie wiem. Chciałbym spróbować każdego możliwego rozwiązania. Ale prosze o pomoc krok po kroku. Z góry bardzo dziękuję!

 

edit: jestem prawie pewny, że internet rozłącza się właśnie przez te skoki pingu, tzn. widzę jak rośnie do momentu gdy tracę połączenie, nie wiem czym to jest spowodowane, jakieś pomysły jak to sprawdzić?

 

Router:tp link tl-wr543g

 

 

Logi:

FRST.txt

Addition.txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...