Skocz do zawartości

Prośba o ocenę dysku, dysk ma 3-4 lata.


aoeseo

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Mój bios zupełnie inaczej wygląda niż ten na filmiku i z tego powodu nie wiem jak ustawić Stata Configuration na Compatible oraz Configure SATA as na IDE z tego powodu wchodząc w MHDD wybierając jedynkę i  chcąc wykonać operacje przy pomocy przycisku F8 nie mogę  wykonać. Ponieważ nie jest na IDE. Załączam zdjęcie z mojego biosu jak będzie trzeba to zrobię z każdej opcji po kolei zdjęcia. W co mam wejść ? :D i co przestawić?

post-9609-0-96510000-1425482216_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Znalazłem w książce po angielsku "Configurate SATA Hard Drive(s) taki temat wszystko po angielsku. Zrobić zdjęcia ? Może bios nie jest zaktualizowany i z tego powodu są problemy? Albo zrobię zdjęcie każdej opcji w biosie w wrzucę ? Wydaje i się że tu jest problem wszedłem w Standard CMOS Features i nie mogę dać WDC 500 to chyba dysk ?  Jako pierwszy. obok dam drugie zdjęcie jak wchodzę w IDE Channel 0 Master [None] to co sie wyświetla.

post-9609-0-60130000-1425492795_thumb.jpg

post-9609-0-88650000-1425492802_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza

Kto Ci tak idiotycznie podłączył dysk systemowy - ostatni port SATA i w dodatku Slave?

Poprawisz to jak podam gdzie.

 

Teraz potrzebuję obrazek z System Summary z HWInfo. Proszę nie dawaj zrzutu całego ekranu tylko sam SS.

Dodatkowo otwórz budę i w lewym dolnym rogu (od strony tylnej przy slocie ostatnim PCI) znajdziesz napis Rev. ???.

Potrzebuje to ??? (są trzy wersje płyty: 1.0; 1.1; 3.0).

Odnośnik do komentarza

Do przełączenia : kabel niebieski (dysk) do SATA0 - po przekątnej w lewo do góry (pierwszy z lewej w górnym rządku).

Czerwony (DVD) do SATA2 - w tym samym rządku o jedno gniazdo w lewo.

 

Zmiany w BIOS.

 

Integrated Peripherals

OnChip SATA Type  - [Native IDE].

 

Przy okazji Virtualization - Enabled - we wcześniejszej sekcji.

 

F10 - zapisz i restart.

 

W MHDD dysk pojawi się prawdopodobnie na pozycji 4 lub 6.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...