Skocz do zawartości

Windows 8 - Comodo Firewall dziwne alerty podczas wyłączania komputera


Tukzar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

 

Od ok. 1,5 roku posiadam laptop z systemem Win8 64bit z zainstalowanym firewallem Comodo ver. 8.1.0 Przez ostatenie kilka miesięcy oprócz aktualizacji systemu i programów ochronnych, nie instalowałem żadnych aplikacji w komputerze. Tymczasem w lutym zacząłem obserwować dziwne zachowanie Comodo podczas zamykania systemu. Poniżej screeny z dziennika zdarzeń:

 

29uszcy.jpg

 

 

rlwb5h.jpg

 

Moduł antymalware (Defense +) generuje ostrzeżenie o próbie modyfikacji przez aplikację SYSTEM plików/folderów :

 

C:\Windows\system32\WDI\LogFiles\SecondaryLogonCKCL.etl
C:\Windows\system32\WDI\LogFiles\ShutdownCKCL.etl
 

Problem w tym, że dzieje się to po kliknięciu przycisku zamknij system, kiedy monit pokazuje się przez ułamek sekundy i laptop wyłącza się. Ma to miejsce przy każdym zamykaniu sytemu, tak jak by to działało w pętli. Oczywiście jest to irytujące bo nie można tego dodać do żadnych reguł w Comodo. Jednak mnie bardziej przejmuje, brak świadomości co jest przyczyną nietypowego zachowania systemu. sprawdzałem kilkakrotnie system pod kątem infekcji, ale programy Malwarebytes i Nod32 nic nie wykryły.

 

 

 

Próbowałem przywrócić ustawienia systemu za pomocą wbudowanej funkcji RESTORE, jednak nie udało mi się to bo występuje za każdym razem komunikat dysk może być uszkodzony (błąd 0x81000204).

 

2ls9kyp.jpg

 

Próbowałem również narzędzia Chkdsk / R jednak nie zadziałało bo pojawił się komunikat, że volumin jest używany przez inny proces i nie można wykonać operacji.

 

qrd954.jpg

 

Nie wiem już co o tym myśleć. Nie chciałbym utracić systemu i danych w razie awarii. Pomóżcie!

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Nie wiem, czy odinstalowanie Comodo Firewall ma sens.  W każdym razie, kiedyś miałam tą zaporę i też wyświetlała mi dziwne komunikaty w czasie wyłączania kompa, z tymże ja używam systemu Windows 7 64-bit.

 

W każdym razie zapora Comodo mi się popsuła, jak chciałam zainstalować antywirusa tej firmy, a potem instalacja się nie udała i w systemie nie była zainstalowana ani zapora, ani antywirus. Więc zainstalowałam inną zaporę.

 

Tukzar, jeśli zdecydujesz się odinstalować zaporę Comodo, to na wszelki wypadek utwórz punkt przywracania systemu. Mi nie udało się jej ponownie zainstalować, nawet po wymuszonej dezinstalacji, przy użyciu Revo Uninstaller Pro.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...