Skocz do zawartości

Paint startuje 17 sekund, samo zmieniająca się głośność


TomecekGD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam nietypowe problemy:

 

1. Paint w Windowsie uruchamia się 17 sekund. Nie ważne czy uruchomię go poprzez skrót w pasku START, czy poprzez polecenie mspaint uruchamianie trwa 17 sekund. Komputer "nie muli", kursor nie zamienia się w klepsydrę. Nic się nie dzieje, mija ok 17 sekund i dopiero Paint wstaje. Wszystkie inne programy uruchamiają się natychmiastowo. Nie mam problemów z żadnym innym.

 

2. Głośność zmienia mi się w losowych odstępach czasu z 100% na 66%. Nie wiem, dlaczego i nie wiem jak rozwiązać ten problem. Ustawię na 100%, jest może dzień, dwa, a później sprawdzam i znowu 66%.

 

Wiem, że przy zakładaniu tematu daje się różne logi, ale nie wiedziałem z czego dać, bo ni to malware (sprawdzałem Kaspersky, Nortonem, Dr Web, Hitman, Prevx) ni to usterka sprzętowa. Nie mam pomysłu co to może być :(

 

Mam Windows 7.

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Może jak uruchamiasz jeden program to masz 100% głośności, a jak jakiś inny, np do filmów, to tamten zmienia globalnie głośność w całym systemie na 66?

Czasami tak się zdarza. Tak mi się to nasuneło zważywszy na to, że jak zainstalujesz jakiś odtwarzacz bądź czego, to domyślnie nie ma on ustawionej głośności na MAX, tylko właśnie coś koło 70%.

Programy zapisują swoją konfigurację przy zamykaniu ich, niektóre mają własny pasek głośności, a inne ten globalny, zmieniający głośność we wszystkich innych programach. I jeśli uruchomimy ten, który ma "suwak" ustawiony domyślnie na 70% głośności (oczywiście nie zmienialiśmy mu tego), to automatycznie wszystkie inne suwaki w systemie zjadą z maks na jego poziom głośności.

Edytowane przez picasso
24.05.2011 - Temat zostaje zamknięty z powodu braku odpowiedzi autora. //picasso
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...