Skocz do zawartości

Odtworzenie zawartości uszkodzonego pliku Sticky Notes


Przemek07

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, dostałem dziś zadanie bojowe, mianowicie odzyskanie notatek programu Sticky Notes z Windows 7. Na pozór nie zbyt skomplikowana praca polegająca na odzyskaniu usuniętego, nienadpisanego pliku StickyNotes.snt. Niestety, odzyskany plik nie wydaje mi się być w 100% spójny mimo iż nie został nadpisany. Po odzyskaniu, i przeniesieniu w swoje macierzyste miejsce, a także po przeniesieniu na inny komputer jest nieczytelny dla aplikacji Sticky Notes. Program zgłasza uszkodzenie magazynu.

 

Plik waży 68 kb, zawiera całe mnóstwo danych heksadecymalnych, dużo więcej niż pusty plik .snt, jestem więc z całą pewnością przekonany że zawiera on właściwe dane, jednak nie sposób się do nich dobrać. Tak więc mój problem polega na tym, jak mądrze dobrać się do tego pliku, żeby chociaż odzyskać surowe dane tekstowe. Z góry dziękuję za wszelkie propozycje. Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Bardzo dziękuję Ci za pomoc. Rzeczywiście otwarcie tego pliku w WordPad dało mi możliwość do większego wglądu w dane pliku, ale niestety zawiera on dane jakby bzdurne. Nazwy konkretnych aplikacji .exe np.far_cry_3.exe, lub edge.exe, albo funshion.exe mimo iż nigdy na tym komputerze nie były zainstalowane. Zapisane jest w nim całe dziesiątki nazw plików wykonawczych. Zgłupiałem...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...