Skocz do zawartości

Jak wyszukać liczbę w pliku


Janis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam malutki plik, który służy do zadawania kilku paramerów przemysłowej przędzarce (Zinser 451).

Niestety, przędzarka ma zmienione fizyczne koło i plik należy zedytować: Wyszukać w pliku liczbę dziesiętną 145 i zmienić na 155.

Poblem taki, że w notatniku widać tylko krzaczki.

Nie wiem w jakim systemie liczbowym "145" jest zapisane i jaki standard zapisu użyty -chciałbym choć sprawdzić, czy po dodaniu liczby 30 do kodów wyświetlanych w notatniku znaków, zobaczę "145".  Ale nie wiem, czego użyć, by znaki zmienić.

Nie informatyk, potrafię zrozumieć liczbę np. w systemie HEX, jednak zupełnie nie wiem gdzie szukać narzędzi do różnego interpretowania bajtów w pliku.

Próbowałem ściągnąć Free Document Viewer 1.0.0, lecz linki nie działają (może antywirus) -nie wiem nawet, czy to odpowiedni program.

Podejrzewam, że oprogramowanie przędzarki oparte jest o jakiś Linux.

W miarę możności proszę o poradę, jak się zabrać do sprawy.

 

Dość dawno tu nie byłem, ale parę osób stąd pamiętam bardzo, bardzo.

029172_023693.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Plik możesz podejrzeć dowolnym hexeditorem... jest ich mnóstwo. Ja z przyzwyczajenia używam DMDE, jest dla mnie po prostu przejrzysty. 

 

Wartosci są raczej szesnatkowe, chociaz sprawdzalem na rozne sposoby - po 145 ani sladu. Nawet nie wiem jak co Ci zaproponować....może tylko to, żebyś podał więcej parametrów tej przędzarki, które mogą mieć jakieś odzwierciedlenie w tym pliku....

inaczej to albo szukanie odpowiedzi u zrodla - producenta sprzetu/oprogramowania albo trzeba zbadac jak maszyna z tego pliku korzysta za pomoca debugera w stylu softice'a - ale to robota dla zawodowcow - i to tych z gornej polki. Przynajmniej ja to tak widze.... 

Odnośnik do komentarza

Plik możesz podejrzeć dowolnym hexeditorem...

Rzeczywiście, edytorem HEX sprawdziłem, że nie widać 145, ani 91.

Możliwe, że zostało to umyślnie zaszyfrowane, bo producent maszyny żąda około 200 Euro za edycję i trzeba będzie wysłać cały panel do nich.

Dziękuję.

Pozdrowienia dla Groszexxx i pozostałych Okupantów Fixitpc

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...