Skocz do zawartości

Verbatim 500GB bad sectors - odzyskanie danych


okolemon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Mam problem z odzyskaniem danych z dysku Verbatim 500GB danych. Miałem na nim trochę .PSD i innego typu "obrazków" - nie, nie erotyka... . Po przerzuceniu zawartości na HDD zrobiłem format tego zewnętrznego dysku. Muszę dodać że z tym Verbatim od samego początku były jakieś problemy, coś w nim latało, po rozebraniu go okazało się że latał odłamany kawałek obudowy, taki zaczep. Więc istnieje możliwość że dysk miał twarde lądowanie...  Strasznie długo zajmowało jego odczytanie, na pewno ma 2 złe sektory, gdzieś na początku dysku.
Próbowałem programu GetDataBack ale przy 7% wyskakuje komunikat o "error'ach" klikam Yes all żeby ignorował następne błędy i program się zawiesza...

Zależy mi w sumie tylko na PSD, JPG, BMP, TiFF.

 

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Zwyczaj aby najpierw myśleć, a potem robić, odchodzi już niestety w przeszłość. Każda działalność na uderzonym dysku może prowadzić do uszkodzenia głowic, a następnie do zarysowania powierzchni windując cenę odzysku danych na kilka (-naście) tys. zł.


Albo wizyta w serwisie i koszty, albo odczyt SMART i podanie na forum, a następnie próba kopii posektorowej.


DMDE:


http://dmde.com/download.html


Ddrescue - Data recovery tool


http://www.gnu.org/software/ddrescue/


lub programy płatne. Opisy dostępne w sieci. Ponieważ uszkodzenia wydają się występować na początku dysku, kopię można próbować wykonać od końca dysku (od ostatnich sektorów), i odzysk dopiero z kopii. Wszystko na własne ryzyko, ponieważ każdy kontakt z tym dyskiem może być dla niego ostatnim w warunkach domowych, będąc jednocześnie radością dla serwisu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...