Skocz do zawartości

Dwie myszki USB przestały działać


lpp32jdmzz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Posiadam świeżo zainstalowany system Windows 7, od około miesiąca(x64).Podczas grania w League of Legends, moja mysz komputerowa przestała działać,lecz po ponownym odłączeniu i podłączeniu zaczęła działać i tak około trzech razy.Podczas przeglądania internetu dwa dni pozniej mysz przestała działać całkiem,Windows powiadamiał ze sterownik urządzenia usb nie może być zainstalowany,mysz przestała działać również na laptopie.Podłączyłem wiec nowa mysz i...przestała działać po około dwoch dniach lecz ta działa na laptopie.Co teraz ?

 

Mysz pierwsza to bloody gun3 v5. była podłączona do portu usb 3.0

Mysz druga to a4tech n-350 była podłączona przedłużaczem do usb 2.0

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Mysz pierwsza to bloody gun3 v5. była podłączona do portu usb 3.0

Mysz druga to a4tech n-350 była podłączona przedłużaczem do usb 2.0

+

Okazało się że drugą myszkę podłączyłem źle do przedłużacza. :thumbsup:  Pierwszą podłączyłem aby wykonać screeny i... działa.

+

Po ponad miesiącu działania znowu zaczęła się sama wyłączać az w koncu przestala dzialac

 

Wyjaśnij o co tu chodzi?

 

Podłączasz dwie myszki jednocześnie?

Czy instalowałeś jakieś sterowniki do myszek?

Co to za przedłużacz do myszki i można do niego źle podłączyć myszkę? Skoro można to zrobić to można uwalić port.

Nie należy podłączać urządzeń typu mysz, klawiatura do portów USB3!!!!

Czy "przestała działać" nie kojarzysz z faktem aktualizacji systemu (po miesiącu)?

Czy w systemie odbudował się plik INFCACHE.1?

 

Pobierz USBDeview stosowny do swojego systemu + polonizację - KLIK. Aplikacja bezinstalacyjna do wypakowania do utworzonego katalogu.

Uruchom i pokaż obrazek do kolumny USB HUB.

Odnośnik do komentarza

Już mówię.

 

-Nie,mam podłączoną jedną myszkę która przestaje działać po paru minutach lub dniach,potem Windows nie może rozpoznać urządzenia USB.(ta obecnie leży na biurku i używam taniej)

-Sterowników nie instalowałem,działała dobrze.Jak przestała działać to zainstalowałem z płyty, a potem z strony producenta.

-Co do przedłużacza...Wkurzony tym że moja myszka przestała działać kupiłem nową,tanią.Musiałem użyć przedłużacza USB bo miała za krótki kabel,to tyle.Tania nie działała ponieważ się spieszyłem i nie podłączyłem jej dokładnie do tego przedłużacza i myślałem ze problem dotyczy obu myszek.

-Co do aktualizacji systemu,możliwe ponieważ są włączone i pobierają się one regularnie.

INFCACHE.1 znowu znajduje się w systemie.

 

 

"Nie należy podłączać urządzeń typu mysz, klawiatura do portów USB3!!!!" - dlaczego ?

 

USBDeview pobrany,podłączyłem wadliwą myszkę,jak padnie to wstawie screeny.

Odnośnik do komentarza

Prawdopodobnie nie ma jej na liście ponieważ gdy padnie nawet się nie świeci,ale przecież program pokazuje nawet odłączone urządzenia więc nie wiem czemu nie ma jej na liście.Wstawiam zdjęcia z działającą myszką.Zmieniłem port na usb 2.0 z tyłu,możliwe że ten z przodu jest wadliwy.Póki co działa,jak przestanie działać wstawię następne.

post-14451-0-40870000-1430385305_thumb.png

post-14451-0-42550000-1430385353_thumb.png

post-14451-0-82470000-1430385396_thumb.png

post-14451-0-40870000-1430385422_thumb.png

 

Wstawiam screeny z dwoma odłączonymi.

 

post-14451-0-22730000-1430579418_thumb.png

post-14451-0-13290000-1430579438_thumb.png

post-14451-0-36170000-1430579451_thumb.png

post-14451-0-10530000-1430579465_thumb.png

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...