Skocz do zawartości

Crashe systemu średnio kilka razy w miesiącu


dedi

Rekomendowane odpowiedzi

Mam

System operacyjny: Windows 7 Professional 64 bitowy

Dokładna wersja systemu: 6.1.7601.2.1.0.256.48

Prosesor: AMD Phenom X2 545 Processor 3.0 gHz

Pamięć RAM: 4GB

Karta grafiki: ATI Radeon HD 3200 Graphics

 

Srednio 4-5 razy na miesiąć zdarzają się Blue Screen of Dead (BSOD). Pod tym linkiem zamieszczam raport z programu BlueScreenView

 

Na razie zrobiłem tyle:

Skanowanie systemu najnowszym NOD-em: czysto

Uzycie veryfier do zweryfikowania wszystkich sterowników które nie zostały napisane przez Microsoft: w raporcie było coś takiego jak WinCDEmu virtual CDROM bus ale po wyłączeniu tego sterownika nadal są crashe

Test pamięci programem Memtest86+ V5.01:  czysto

 

Dodam, że problem z crashami pojawia się tylko pod WIndows 7, na kompie mam jeszcze Ubuntu ubuntu 13.04, który ani razu się nie zawiesił a wcześniej WIndows XP który też był stabilny.

Jakieś pomysły co jeszcze można zrobić ?

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

1. Jak długo trwał test pamięci? Program powinien działać przez kilka godzin (do około 8 h). Jeśli masz dwie kości RAM to testuj każdą z nich osobno. Jak test/-y wypadnie/-ną pomyślnie to przejdź do drugiego kroku.

 

2. Na razie wykonaj sprawdzanie plików systemowych. Uruchom CMD jako administrator (Start --> Wszystkie programy --> Akcesoria --> Wiersz Polecenia) i wpisz sfc /verifyonly Jeśli znajdzie jakieś błędy to skopiuj tu CBS.log (wg instrukcji z powyższego linku).

 

3. Jeśli program nie znajdzie naruszeń integralności to uruchom sprawdzanie dysków. Tak jak wcześniej uruchom CMD i wpisz chkdsk /r, zatwierdź uruchomienie skanowania podczas następnego uruchomienia komputera.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...