Skocz do zawartości

Pojawiający się proces WISPTIS.EXE


mortal

Rekomendowane odpowiedzi

Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Tak, mam pakiet Office. Jakie reguły oprogramowania masz na myśli?

 

Jeśli masz XP Profesional możesz ustawić Zasady ograniczenia dla oprogramowania.

Start>Panel Sterowania>Narzędzia Administracyjne > Zasady zabezpieczeń lokalnych

z menu po lewej wybierasz Zasady ograniczeń oprogramowania> PPM na Reguły dodatkowe. Z menu wybierasz Nowa reguła ścieżki

w okienku, ktore się pojawi ustalasz ścieżke do pliku Wisptis.exe, a w polu Opis wpisujesz np. blokada połączeń lub blokada procesu

Zatwierdzasz zmiany i klikasz OK. I sprawdzasz jak to działa. Jeśli działa - info znajdziesz w Dzienniku zdarzeń/Aplikacje.Trzeba trochę poczekać, aż proces będzie chciał się uruchomić.

Edytowane przez Belfegor
Odnośnik do komentarza

Dzięki :) Szybciej i pewniej będzie chyba jak jednak usunę ten plik :)

 

Bez przesady. A wiesz za co odpowiada ten plik? Jakie mogą być konsekwencje jego usunięcia? Ja nie wiem nie mam pakietu MSOffice.

Ustalenie reguły ścieżki to 2 minuty roboty. Trochę nauki nie zaszkodzi.

 

Dodam tylko tyle: w ten sposób blokuje u siebie wyświetlanie okienka reklamy w Avirze.

 

Pamiętaj - plik zawsze zdążysz usunąć. A jestem pewien, że podana metoda zadziała.

Edytowane przez Belfegor
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Samo usunięcie Wisptis.exe jest chyba bezpieczne bo sam usuwałem i nie zauważyłem żadnych problemów czy błędów jeżeli prawidłowo się go usunie. Dla zainteresowanych podam gotowe skrypty pomagające w całkowitym usunięciu go z systemu.

 

http://www.mobileread.com/forums/showthread.php?t=1260

 

http://www.winfuture-forum.de/lofiversion/index.php?t21890.html

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...