Skocz do zawartości

"Nie znaleziono punktu wejścia procedury _expect_handler4_common w bibliotece msvcrt.dll."


Kimi1908

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Tytułowy błąd pojawił się po zainstalowaniu programu do przechwytywania obrazu. Chciałem nagrać krótki filmik z gry i testowałem najlepsze programy które nie obciążają procesora (mam 8 letniego laptopa z 502 MB RAM). Były one głównie z portalu dobreprogramy.pl. Przed instalacją sprawdzałem czy dany programik jest pod XP ale najwidoczniej coś poszło nie tak i jakimś cudem powstało zamieszanie w bibliotekach...

 

Najpierw pojawił się problem z dxgi.dll. Ściągnąłem plik i umieściłem go w system32 ale za chwilę pojawił się problem z msvcrt.dll.

Dependency Walker wyświetla błędy "jedynie" z dwmapi.dll oraz mobsync.dll.

 

Miałem na uwadzę odinstalowanie DirectX 9.0c ale nie mogę tego dokonać w żaden sposób.

 

Z góry dziękuje za pomoc, pozdrawiam ! :)

 

593bd704.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Zdecydowanie odradzam ręczne manipulowanie bibliotekami - bez wiedzy o co w nich chodzi można łatwo doprowadzić do uszkodzenia systemu.

Obawiam się, że w Twoim przypadku nie ma nadziei na uruchomienie tej gry - biblioteka dxgi.dll pochodzi z systemów zawierających DX10+, czyli wersji DirectX, które nie są i nie będą dostępne na Windows XP. Jakiekolwiek zabawy z bibliotekami nic tu nie pomogą, jedyna opcja to wymiana systemu na nowszy (Vista i nowsze) :(

 

m.g.

Odnośnik do komentarza

Kurczę ale ta gra chodziła bardzo dobrze do momentu instalacji jednego z programów który po testach został odinstalowany... Ta gra jest z 2002 roku więc nie ma mowy o DirectX10 + :P

Widocznie Windows ładuje teraz te dodatkowe biblioteki dodane przez jednen z programów i stąd ten problem.

 

Doprawdy nic nie można już zrobić ? Dodam, że wszystkie programy chodzą (Firefox, AQQ, emulator PSX czy też emulator konsoli NES).

Odnośnik do komentarza

Problem w tym, że gdy pojawia się ten komunikat właściwie nic nie mogę zrobić i wywołanie cmd jest niemożliwe.

Poza tym system mam na dysku D więc oczywiście folder Dumps powinien znajdować się na tym dysku ? ;)

 

EDIT: Spróbuję wpisać odpowiednią komendę w skórcie gry i uruchomić ją w trybie okienkowym.

EDIT2: Dzięki sprytnej sztuczce z menedżerem zadań udało mi się w końcu uruchomić CMD i utworzyć plik. Tyle, że... ten plik jest dość spory (193 MB !). Wrzucam na zippyshare (w mojej ocenie absolutnie najlepsza strona tego typu) a kompresja możliwie jak najlepsza ;)

EDIT3: Po kompresji 14.1 MB :P

 

Wszystko gotowe :)

 

http://www40.zippyshare.com/v/56742531/file.html

Odnośnik do komentarza

Na pierwszy rzut oka wszystko jest OK :)

 

Zupełnie nie pomyślałem o tym aby odinstalować D3DGear a przecież sam napisałem, że jest to problem związany z programem do nagrywania filmów z gier, umysł po świętach jeszcze nie jest zbyt hmm... świeży :P

Akurat D3DGear zapowiadał się doprawdy bardzo dobrze a tu taka klapa :lol:

 

Cóż... dam sobie spokój z tymi programami i poczekam na zakup lepszego sprzętu.

A Tymczasem dziękuje ci mgrzeg za szybkie odpowiedzi i poświęcony czas na rozwiązanie problemu :)

 

Przy okazji mogłem odkryć i użytkować nowe ciekawe programy jak Dependency Walker czy też ProcDump, więc summa summarum wyszło jak najbardziej na plus. Oczywiście zastosuje się do Twojej porady i w przyszłości nie będę grzebał w bibliotekach na tak zwaną własną rękę.

 

Jeszcze raz dziękuje i życzę Szczęśliwego oraz owocnego Nowego 2015 Roku !!!

 

szcz%C4%99%C5%9Bliwego-nowego-roku-2015-

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...