Skocz do zawartości

Bluescreen przy starcie systemu


exik123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Opiszę jak wygląda mój problem. System w laptopie przestał się uruchamiać. System to Windows 7.

Objawy:

Podczas ładowania systemu (kiedy z kropeczek tworzy się logo microsoft) po jakichś 30 sekundach dostaje błyskawicznego blusescreena - unmountable boot volume. Po czym następuje reset i tak w kółko.

 

Co próbowałem zrobić:

Naprawy z poziomu F8 podczas rozruchu - nie jestem w stanie dojść nawet do momentu wiersza poleceń, gdyż całość zawiesza się, pozostawiając jedynie czarny ekran.

Naprawy z poziomu płyty Windows - instalator nie pokazuje nawet okna z istniejącymi instalacjami do wyboru, jakby się wieszał. Da się jedynie wejść do Wiersza poleceń za pomocą Shift+F2. Próbowałem tam wykonać wszystkie komendy bootrec. Wszystkie poszły, a na bootrec /rebuildbcd wisi i nic nie znajduje.

Próbowałem ponownie zainstalować windowsa. Instalator wisi na "Instalator rozpoczyna pracę"

 

Wykonałem chkdsk /f r - nic nie pomogło.

Wykonałem skan powierzchni dysku oraz S.M.A.R.T przy pomocy MHDD. Program wykrył 2 błędy typu IDNF. Poniżej umieszczam logi.

 

Czy te błędy powodują mój problem? Czy dysk nie nadaje się już do użytku? Czy jest szansa postawić jeszcze na nogi istniejący system?

post-12782-0-62370000-1418857484_thumb.jpg

post-12782-0-03850000-1418857489_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.

Dysk do wymiany.

Att #1 Raw Read Error Rate – dla WD powinien być 0

Att #191  BF G-sense error rate – tylko podziwaiać

 oraz IDNF

Kopiuj istotne dane na zewnętrzny nośnik np. z bootowalnego Linuxa. Pomocny może być Kaspersky Rescue Disk 10

http://support.kaspersky.com/pl/viruses/rescuedisk/

Gdyż automatycznie montuje znalezione dyski. Lub inna płyta z Linuxem (Win7)Live

Gdy linux nie widzi plików - kopia posektowa na inny nośnik( np. zewnętrzny dysk USB) i odzysk z kopii

DD rescue pod Linuxem

DMDE pod win. Czy dowolny program z tą funkcją.

Opisy bez trudu znajdziesz w sieci.

To dysk SATA więc kopię najwygodniej wykonać na stacjonarnym PC. Aby nie popsuć i stacjonarki, należy odpiąć dyski egzystujące tam na stałe i podpiąć tylko Dawcę  i dysk na którym będzie kopia. Bootować z nośnika zewnętrznego : CD, USB

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...