Skocz do zawartości

Problem z kartą graficzną po aktualizacji


dontpanic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
dziś aktualizowałem sobie sterowniki do mojej karty graficznej. 
dane sprzed aktualizacji:
Moja karta:
 
ATI Mobility Radeon HD 5730
Data sterownika: 29-06-2010
Wersja sterownika: 8.752.0.0
 
Postanowiłem zainstalować najnowsze sterowniki ze strony www.amd.com
NAME: Catalyst Software Suite
REVISION NUMBER: Omega (14.12)
RELEASE DATE: 12/9/2014
 
Pod koniec instalacji pojawił się jakiś błąd (że coś ze sterownikami jest nie tak) ale na stronie instalatora był komunikat, że wszystko jest w porządku. 
Po restarcie komputera odpalam sobie grę WOT i ilość fps z 40-60 spadła do 8-10. Gdy wchodzę w menadżer urządzeń to widzę, że sterowniki są zainstalowane te najnowsze. Oprócz tego przy starcie komputera uruchamia się kilka programów z serii AMD. 
 
Co robić? wrócić do poprzednich sterowników? ale one mają już 4 lata.
Oprócz logów przesyłam również raport który pojawił się pod koniec instalacji sterowników (raport.txt).
 

raport.txt

Addition.txt

Extras.Txt

FRST.txt

GMER.txt

OTL.Txt

Shortcut.txt

Odnośnik do komentarza
Pomoc jest darmowa, ale proszę rozważ przekazanie dotacji na utrzymanie serwisu: klik.
  • 2 tygodnie później...

pobrałem, zainstalowałem. historia jest ta sama co w przypadku poprzedniego sterownika. instalacja kończy się pomyslnie a na końcu pojawia się komunikat: "Nie jest zainstalowany żaden sterownik graficzny AMD albo sterownik AMD nie działa prawidłowo. Zainstaluj sterownik AMD odpowiedni do danego sprzętu firmy AMD."

 

i muszę przywracać poprzednie sterowniki ;/

 

p.s. 

na komputerze mam również kartę integrowaną (Intel ® HD Grapfics), przeczytałem w internecie, że to jest właśnie problemem. A dokładnie fakt, że w BIOS jest ustawione przełączanie grafiki i dlatego sterowniki (nowe) nie działają. Zalecane było w BIOS zmienić z SG (przełączana) na PEG (zewnętrzna). Problem w tym, że jak wszedłem do BIOS to mam tylko ustawienia: Graphic Device: Discrete graphics lub Switchable graphics. 

 

Czy to faktycznie może być źródłem problemu ?

Odnośnik do komentarza

Nie wiem, czy jest oddzielny poradnik do aktualizacji sterowników graficznych na laptopach. Ja robiłem zawsze tak.

 

- Odinstalowanie sterownika z panelu programów.

 

- Driver Sweeper (ponoc juz nie rozwijany) zastepstwo Driver Cleaner. Wchodziłem w tryb awaryjny usuwałem pozostałosci po starym sterowniku.

 

- Potem instalacja nowego w normalnym trybie.

Odnośnik do komentarza

Zacznij od tego w BIOS:

Graphic Device: Discrete graphics lub Switchable graphics.

i wybierz Discrete. Startujesz system i piszesz czy w System Summary została tylko karta AMD.

Zobacz również w Menadżerze Urządzeń czy w Karty graficzne jest tylko AMD. Start - Uruchom - devmgmt.msc - Enter.

 

Jaki jest efekt? Instalacja sterownika po potwierdzeniu.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

mam pytanie. problem niby rozwiązany ale teraz podczas użytkowania laptopa (coś czytałem w internecie, praktycznie minimalne obciążenie dla karty) ekran nagle zgasł na chwilę, a gdy na nowo podświetlił kolory były zamienione. po restarcie wróciły do normy.

to co mnie zastanawia to inne nazwy karty w menadżerze i HWiNFO64 (menadżer: AMD Mobility Radeon HD 5000, program ATI/AMD Mobility Radeon HD 5730/6570M)

czy może to zwiastować jakieś techniczne problemy z kartą? 

post-340-0-84490000-1422145001_thumb.png

Odnośnik do komentarza

Przeczytaj post #11 i #12 . Przecież karta zintegrowana jest wyłączona świadomie gdyż powodowała problemy z instalacją sterowników AMD.

To o czym piszesz to inny powód. W System Summary po lewej stronie najedź myszką na napis TM1 i TM2 i przeczytaj to co się wyświetla a sam zrozumiesz.

Procesor się smaży z powodu problemów z chłodzeniem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...